1398-03-19 15:04
877
0
63767
فاضل در جلسه شورای اداری استان:

مشارکت 120 پایگاه ثابت و سیار در طرح ملی کنترل فشارخون

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: علاوه برپایگاههای بهداشتی 120 پایگاههای ثابت و سیاردر طرح ملی کنترل فشارخون مشارکت دارند.

به گزارش گلستان ما به نقل از دانشجو سلام، رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در جلسه شورای اداری استان که با حضورسرپرست استانداری برگزار شد گفت :همزمان با سراسر کشور در استان گلستان نیز سنجش فشار خون در تمام پایگاههای بهداشتی، خانه های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاههای ثابت و سیار در حال انجام است

فاضل افزود: این طرح تا ۱۵ تیر ماه ادامه دارد و بدون در نظر گرفتن خانه های بهداشت و پایگاهها ی شهری حدود ۱۲۰ صدو بیست پایگاه ثابت و سیار نیز برای انجام این امردر حال خدمت هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد:پایگاههای ثابت و سیار ما در مکانهایی از قبیل پارک شهرگر گان، ساختمان تامین اجتماعی برخی مساجد و اکثر بیمارستانهای استان مستقر هستندوتعداد این پایگاهها با احتساب ادارات از دویست عدد بالاتر خواهد بود.

وی گفت:تا کنون برای بیست درصد ازجمعیت بالای سی سال اندازه گیری فشار خون انجام شده است که با توجه با درنظر گرفتن هدف کشوری پنجاه درصد حدود ۳۷ درصد کار را انجام دادیم.

رییس دانشگاه با اعلام اینکه جمعیت بالای سی سال استان 850 تا ۹۰۰ هزار نفر است تصریح کرد: سنجش فشار خون ۱۴۵ هزار نفر از جمعیت استان انجام شده است.

در این جلسه فشارخون غراروی سرپرست استانداری گلستان و چند تن از مدیران کل اندازه گیری شد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.