1398-03-21 11:05
726
0
63810
فرماندار گرگان:

سهم گرگان از اعتبارات کاهش آسیب های اجتماعی متناسب با جمعیت نیست/تنوع آسیب ها در گرگان بیشتر از سایر شهرستان ها است

فرماندار گرگان گفت: سهم گرگان از اعتبارات کاهش آسیب های اجتماعی باید متناسب با سرانه جمعیت مرکز باشد. 

به گزارش گلستان ما؛ محمد حمیدی امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گرگان اظهار کرد: اعتیاد به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی چهار گانه مورد تاکید مقام معظم رهبری  است و بر همین اساس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید جلسات مستمر و هدفمند برگزار کند.

وی افزود: یکی از مهمترین مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری در خصوص کنترل آسیبهای اجتماعی شهرستان ها شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است چرا که اغلب مشکلات اجتماعی ریشه در اعتیاد دارد.

فرماندار گرگان تصریح کرد: برای مفید و اثر بخش بودن تصمیمات و مصوبات این شورا ضروری است تا ساختار هدفمندی تحت عنوان دبیرخانه شورا بصورت جدی فعالیت  کند و مسئول این دبیرخانه در فرمانداری و تمامی دستگاه های عضو مشخص باشد .

وی اولویت کار این شورا را پیشگیری عنوان  کرد و گفت: تجمیع اعتبارات دستگاههای اجرایی در حوزه مبارزه با مواد مخدر شهرستان را جهت انسجام بخشی به فعالیت ها ضروری  است.

وی یادآورشد: حدود یک سوم جمعیت استان در شهرستان گرگان سکونت دارند لذا باتوجه به افزایش حاشیه‌نشینی و وجود سکونت‌گاه‌های غیرمجاز، تنوع آسیب‌های اجتماعی موجود در مقایسه با سایر مناطق بیشتر است.

حمیدی اضافه کرد: سازمان‌ها و نهادهایی مانند شهرداری که برنامه‌های مختلفی را در حوزه کنترل آسیب‌های اجتماعی در محله‌های مختلف شهر با صرف هزینه اجرا می‌کند باید برای هم‌افزایی و اثربخشی برنامه‌‌ها با سایر دستگاه‌ها همفکری کند.

فرماندار گرگان خاطرنشان کرد: در پنجم تیرماه مصادف با سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر باید برنامه های متنوع و اثرگذاری توسط ادارات و نهاد های عضو برنامه ریزی  و در اسرع وقت توسط دبیرخانه جمع بندی و اعلام شود.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.