1398-05-10 16:57
523
0
64768
رئیس فنی و حرفه‌ای گالیکش:

5 دوره مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی در گالیکش اجرایی شد

رئیس فنی و حرفه‌ای گالیکش: طرح‌هایی تحت عنوان اقتصاد مقاومتی با موضوع مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی امسال تاکنون 5 دوره با کمک بنگاه‌های اقتصادی در گالیکش اجرایی شده است.

به گزارش گلستان ما، قربان دردی امینی در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه گفت: فنی و حرفه‌ای بستر اشتغال را در جامعه ایجاد می‌کند؛ نیروی انسانی را برای خوداشتغالی و کارآفرینی و جذب در بنگاه‌های اشتغال‌زایی مهیا می‌کند.

وی افزود: هرساله به مناسبت 6 مردادماه روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای هفته‌ای را به نام هفته ملی مهارت نام‌گذاری می‌کنند که امسال از 31 تیرماه تا 6 مردادماه به این نام نام‌گذاری شده بود.

به گفته امینی؛ در راستای تقویت و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی نیروی انسانی امسال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای شعار «نهضت مهارت‌آموزی» را سرلوحه کار خود قرار داده است.

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای گالیکش گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای گالیکش در سال 1393 در ساختمانی استیجاری کار خود را آغاز کرده و در حال حاضر با 4 کارگاه آموزشی شامل: برق و تعمیر لوازم‌خانگی، تأسیسات، صنایع‌دستی و کشاورزی در حال ارائه آموزش‌های مهارتی به متقاضیان است.

وی افزود: این مرکز در سال 1397 در بخش دولتی 857 نفر دوره و 144 هزار و 951 یک نفر ساعت، در آموزشگاه‌های آموزشی آزاد 861 نفر 181 هزار و 795 نفر ساعت آموزش‌های مهارتی را ارائه کرده است.

امینی اضافه کرد: در سال جاری بنا بر سیاست‌های سازمان فنی و حرفه‌ای دانشجویان، افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار، ساکنین مناطق روستایی متقاضیان مهارت‌آموزی، ساکنین سکونتگاه‌های غیررسمی، دانش‌آموختگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، شاغلین بنگاه‌های اقتصادی و زنان خانه‌دار گروه‌های هدف برنامه و هدف آموزشی هستند و تکلیف شده است تا به آن‌ها آموزش‌های فنی و حرفه‌ای داده شود.

وی گفت: بر این اساس تعهدی که امسال به مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گالیکش تکلیف شده در بخش دولتی 115 هزار و 690 نفر ساعت و در بخش آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد 151 هزار و 568 نفر ساعت است.

امینی بیان داشت: کارگاه‌های مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گالیکش در 4 ماهه ابتدای امسال 8 دوره در مراکز ثابت شامل: دودوره تعمیرکار لوازم‌خانگی برقی و حرارتی و گردنده، دودوره نصب دوربین‌های مداربسته تحت شبکه، یک دوره بافنده شبه قالی، یک دوره پروش دهنده قارچ دکمه‌ای، یک دوره کشت گیاه گل‌گاوزبان و زعفران کاری بوده است.

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای گالیکش اظهار داشت: در بخش روستایی گلیم‌باف یک دوره اسلام‌آباد، قالی باقی درجه 2 دو دوره در روستای تراجیق در حال اجرا است و کارگر عمومی آرماتوربند هم یک دوره در روستای محمودآباد در جریان است.

وی افزود: طرح‌هایی تحت عنوان اقتصاد مقاومتی با موضوع مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی امسال تاکنون 5 دوره با کمک بنگاه‌های اقتصادی در گالیکش اجرایی شده است.

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.