1398-05-15 18:03
723
0
64834
استاندار بازی سرپرست فرمانداری گالیکش پایان یافت؛

مرکز دیالیز گالیکش بدون حضور استاندار گلستان افتتاح شد + تصاویر

مدیر شبکه بهداشت و درمان گالیکش گفت: مرکز دیالیز بیماران نارسایی کلیه این شهرستان که از سه سال پیش فعالیت آن متوقف‌شده بود، با تلاش‌های صورت گرفته مجدداً آغاز به کارکرد.

به گزارش گلستان ما به نقل از نیلکوه، هفته مطلبی در نیلکوه تحت عنوان « بیماران دیالیزی مهم هستند یا بولد شدن سرپرست فرمانداری گالیکش؟! » منتشر شد که حکایت از استانداری بازی سرپرست فرمانداری گالیکش برای حضور استاندار گلستان برای افتتاح مرکز دیالیز این شهرستان داشت.

حال با گذشته یک هفته از انتشار این مطلب مرکزی که شاید ماه‌ها باید در انتظار افتتاح آن می‌ماندیم بدون تشریفاتی که مسئولین محلی مردم را در انتظار آن گذاشته بودند این مرکز را افتتاح کردند.

دکتر حسن رحیم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه اظهار داشت: مرکز دیالیز گالیکش دارای چهار دستگاه دیالیز است که در سال‌های گذشته خریداری و نصب‌شده بود.

وی بابیان اینکه به دلیل برخی نقص‌ها در سیستم دستگاه مرکزی و نداشتن پرستار آموزش‌دیده، فعالیت مرکز دیالیز شهر گالیکش متوقف‌شده بود، افزود: نواقص دستگاه مرکزی مرکز دیالیز این شهرستان بااعتبار یک میلیارد ریال اعتبار از محل منابع دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان رفع و از روز گذشته خدمات این مرکز به بیماران کلیوی نیازمند دیالیز آغاز شد.

رحیم زاده اضافه کرد: چهار پرستار نیز برای فعالیت در مرکز دیالیز گالیکش که ظرفیت ارائه خدمات به ۱۶ بیمار در ماه را دارد، دوره‌های آموزشی لازم را سپری کردند و هم‌اکنون علاوه بر تأمین نیروی پرستار، دو پزشک متخصص داخلی نیز با این مرکز همکاری دارند.

وی بابیان اینکه گالیکش درمجموع ۲۵ بیمار دیالیزی دارد، تصریح کرد: تا قبل از راه‌اندازی مرکز دیالیز این شهرستان و نیز در مدت توقف فعالیت آن، بیماران برای درمان به شهرهای هم‌جوار ازجمله گنبدکاووس مراجعه می‌کردند.

nilkooh3575 1

nilkooh3575 1

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.