یک کرندی در شرق گلستان و پیگیری های غراوی برای کرند!

واکنش دو نماینده نسبت به ادعای گازرسانی غراوی به پیشکمر و کرند!

1398-03-29 14:34
347
0
63967

در حالی که شهرام غراوی نماینده شرق گلستان از پیگیری های خود در خصوص گازرسانی به بخش پیشکمر و کرند شهرستان گنبد گفته بود، نماینده سابق شرق گلستان و نماینده گنبد کاووس نسبت به این ادعا واکنش نشان دادند.

 به گزارش گلستان ما به نقل از کلاله خبر، گزارشی بر روی سایت خبرگزاری فارس منتشر شد که شهرام کوسه غراوی نماینده شرق گلستان در آن مدعی تخصیص اعتبار 20 میلیارد تومانی برای گازرسانی به مراوه تپه شده بود.

gharavi gaz

اولین نکته قابل تامل در این گزارش، ادعای گازرسانی به کرند گنبد کاووس از سوی نماینده شرق گلستان که با بیان فعل"هستیم" به نوعی با بازی با کلمات پیگیری، جذب اعتبار و در نهایت گازرسانی را منوط به اقدامات خود دانسته است.

قرجه طیار نماینده گنبد کاووس و داشلی برون در گفتگویی و در واکنش به این ادعای غراوی، تمام پیگیری های گازرسانی اعم از جذب اعتبار و عملیاتی کردن ان را حاصل پیگیری های خود دانست.

اما نکته قابل توجه دیگر در این گزارش این است که با وجود اینکه گازرسانی به بخش پیشکمر شهرستان کلاله پیگیری های آن در زمان رجبی و نصرت برزگر فرماندار وقت انجام شده بود و کلنگ گازرسانی به آخرین روستای این بخش در زمستان سال 95 توسط برزگر فرماندار اسبق کلاله بر زمین خورد، این نماینده مدعی مرتفع شدن مشکل این بخش با رایزنی های خود شد(نماینده روستاهای مورد ادعای خود را عنوان کند).

اما نکته قابل توجه در این اظهارنظرها و آخرین تغییرات در فرمانداری های استان گلستان این است که غراوی در حالی از گازرسانی به کرند گنبد کاووس سخن به میان می آورد که اخیرا نیز یک کرندی(ضمیر) به جای دامادش بر مسند فرمانداری شهرستان مراوه تپه تکیه زد.

اما عبدالکریم رجبی نیز در خصوص این اظهار نظر واکنش نشان داد و با بیان اینکه بند «ق» که بندی است که در بودجه سال 93 و 94 با رایزنی های فراوان در کمیسیون تلفیق گنجانده شد؛ گفت: بر اساس این بند به وزارت نفت اجازه داده شد تا از درآمد حاصل از صرفه جویی انرژی و میادین مشترک گازی،در صورت تحقق، اقدام به توسعه گازرسانی کند.

وی ادامه داد: متاسفانه به علت تحریم و شرایط اقتصادی ظرفیت بالایی باز نشد و از طریق بودجه ملی و تبصره 22 این مهم را پیگیری کردیم و پس از جلسات فراوان و لطف وزیر، تمام اعتبارات به استان ابلاغ و قرار شد تا پایان سال 94 و حداکثر تا پایان سال 95 تمام روستاهای شرق استان از نعمت گاز برخوردار شوند؛ به جز سه روستای بخش گلیداغ که در برنامه بعدی قرارگرفت.

نماینده سابق شرق گلستان تصریح کرد:مکاتبات و دستورات وزیر به غیر از تبصره 22 که در استان تصمیم گیری می شود به این شرح است که مجموعاً سهم شرق استان 81 میلیارد تومان است. لازم به ذکر است روستاهایی مثل دهنه، گوگجه تا شهرفراغی و همینطور تعدادی روستای غرب کلاله از اعتبارات مهرماندگار دولت دهم گازرسانی شد.

در ذیل بخشی از مستندات پیگیری های عبدالکریم رجبی نماینده سابق شرق گلستان د ر حوزه گاز رسانی در چهار شهرستان ذیربط را مشاهده می کنید:

kalalekhabar_ir_1.jpg

 

kalalekhabar_ir_10.jpg

 

kalalekhabar_ir_11.jpg

 

kalalekhabar_ir_12.jpg

 

kalalekhabar_ir_13.jpg

 

kalalekhabar_ir_14.jpg

 

kalalekhabar_ir_15.jpg

 

kalalekhabar_ir_16.jpg

 

kalalekhabar_ir_17.jpg

 

kalalekhabar_ir_18.jpg

 

kalalekhabar_ir_19.jpg

 

kalalekhabar_ir_2.jpg

 

kalalekhabar_ir_20.jpg

 

kalalekhabar_ir_21.jpg

 

kalalekhabar_ir_3.jpg

 

kalalekhabar_ir_4.jpg

 

kalalekhabar_ir_5.jpg

 

kalalekhabar_ir_6.jpg

 

kalalekhabar_ir_7.jpg

 

kalalekhabar_ir_8.jpg

 

kalalekhabar_ir_9.jpg

انتهاي پيام/

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.