1398-06-11 17:03
447
0
65257
رئیس جهادکشاورزی کلاله:

دامداران برای جلوگیری از مشکلات قوانین قاچاق دام، در طرح هویت دار کردن دام شرکت کنند

مدیر جهاد کشاورزی کلاله گفت: برای پیشگیری از مشکلات احتمالی ناشی از اجرای قوانین قاچاق دام، با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی اقدام به هویت دار کردن دام‌های خود نموده و از خدمات در نظر گرفته شده و مشوق‌های حمایتی بهره‌مند شوند.

به گزارش گلستان ما به نقل از کلاله خبر، علی علیزاده در گفتگویی اظهار داشت:طرح هویت دار کردم دام های سنگین و سبک شهرستان کلاله برای دستیابی به آمار واقعی دامها، برنامه ریزی برای تولید و توزیع نهاده‌های دامی، جلوگیری از قاچاق دام، کنترل بازار و مدیریت عرضه و تقاضای تولیدات دامی اجرا می‌شود.

علی علیزاده افزود: با هویت دار کردن دام‌های فرایند اصلاح نژاد بهبود می‌یابد و امکان توسعه بیمه دام نیز فراهم می‌شود که نتیجه آن رونق بیشتر این صنعت است.

وی به دامداران شهرستان توصیه کرد: برای پیشگیری از مشکلات احتمالی ناشی از اجرای قوانین قاچاق دام، با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی اقدام به هویت دار کردن دام‌های خود نموده و از خدمات در نظر گرفته شده و مشوق‌های حمایتی بهره‌مند شوند.

شهرستان کلاله با بیش از ۱۴۸هزار راس دام سبک و بیش از ۴۳هزار رأس دام سنگین و بهره مندی از ۵۵هزار هکتار مرتع، یکی از قطب‌های پرورش دام در گلستان محسوب می‌شود.

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.