1393-05-14 09:52
760
0
528
رییس نهضت سواد آموزی شهرستان کردکوی :

۱۶۱ نفر از اولیاء دانش آموزان کردکوی از نعمت سواد برخوردار نیستند / کردکوی دارای رتبه چهارم با سوادی در استان است

کریم معلم گفت: از 22 هزار اولیاء دانش آموزان شهرستان کردکوی فقط تعداد 161 نفر از نعمت سواد برخوردار نیستند که زمینه باسواد شدن آنان فراهم است.

به گزارش گلستان ما به نقل از رادکانا، کریم معلم رییس نهضت سواد آموزی شهرستان کردکوی در گفتگو با خبرنگاران در کردکوی گفت: نهضت سواد آموزی یادگار امام راحل (ره) در اولین روزهای تاسیس در سال ۵۸ بود که در این راستا کردکوی نیز در امر سواد آموزی شروع به کار کرد و بنده افتخار آن را داشتم بعنوان یکی از آموزشیاران این ارگان انقلابی خدمت نمایم.

کردکوی دارای رتبه چهارم با سوادی در استان است

وی افزود: طبق آخرین آمار پالایش شده درصد باسوادی شهرستان کردکوی از ۳۵ درصد سواد آموزان در سال ۵۸ درحال حاضر به ۰۸/۹۴ درصد رسیده است که در سطح استان مقام چهارم را داریم درحالی که درصد باسوادهای استان ۲۴/۹۲ است و ما از نرم استانی بالاتر و در رتبه بندی شهرستانی مقام چهارم را دارا می باشیم.

معلم ادامه داد: از ۲۲ هزار اولیاء دانش آموزان شهرستان کردکوی فقط ۱۶۱ نفر از نعمت سواد برخوردار نیستند که زمینه باسواد شدن آنان فراهم است.

وی تصریح کرد: با توجه به آمارهای باقیمانده موجود، بی سوادان ۱۰ تا ۴۹ سال بر اساس پالایش اسمی شهرستان ۱۰۵۲ نفر می باشند و در سامانه ما ۲۶۵ اولیاء بیسواد بودند که تعداد ۵۱ نفر امسال با سواد گردیدند و فقط ۱۶۱ ولی دانش آموز باقیمانده اند که با هماهنگی نسبت به با سواد شدن آنها اقدام می گردد.

آیین شکرگزاری باسوادی در ۵ روستای کردکوی

رییس نهضت سواد آموزی شهرستان کردکوی در ادامه یادآور شد: بدیل آباد، خرم آباد، درود محله، زراع محله، غلام آباد و سالیکنده در کردکوی روستاهایی هستند که در آینده نزدیک جشن شکرگذاری برای باسواد شدن در آن برگزار می گردد.

وی در خاتمه از بیسوادانی که بدنبال سوادآموزی هستند بنده از این تریبون در جهت اطلاع رسانی به همه مردم شهرستان کردکوی تقاضا دارم که با آموزش دهندگان ما در سطح شهرستان و یا با تماس با اداره نهضت سواد آموزی یا با مراجعه به مدارس شهری و یا مجتمع های روستایی جهت ثبت نام اقدام نمایند..

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.