1393-05-08 00:19
2762
0
249

پروژه های مسكن مهر كردكوي و فجر 3 گرگان نيمه كاره رها شد

معاون اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي گفت: پروژه مسكن مهر كردكوي و فجر 3گرگان، به دليل مشكلات مالي نيمه كاره رها شده و قادر به تكميل و تحويل به متقاضيان نيست. 

به گزارش گلستان ما ، حمزه كرايلو صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران استان افزود: پروژه مسكن مهر راه آهن، فجر 3 گرگان از جمله پروژه هاي بود كه متاسفانه ناتمام ماند و ما شرمنده جامعه شهري به دلیل عدم تحويل آن شديم.

وي ضمن عذرخواهي از تمام كساني كه در اين 2پروژه ثبت نام كردند، اظهاركرد: اميدواريم كساني كه در اين تعاوني عضو هستند ما را ببخشند زيرا نتوانستيم به وظيفه ذاتي خودمان عمل كنيم.

كرايلو يادآور شد: در كل استان بالغ بر 25 تعاوني مسكن مهر داشتيم كه از مجموع اين تعداد تعاوني ها 6هزارو 135 واحد مسكوني ساخته شده اما متاسفانه پروژه كردكوي و پروژه فجر 3گرگان در اين بين ناموفق بود.

وي با بيان اينكه تلاش هاي زيادي ازسوي مسئولين از جمله شخص استاندار،معاون امور عمراني، مديركل دفتر فني استانداري، مديركل راه و شهرسازي، فرمانداري و به خصوص اداره كل تعاون انجام شده، افزود: بالاخره بعد از كش و قوس هاي فراوان توانستيم با حضور مشاور وزير راه و شهرسازي در امور مسكن مهر مصوبه اي بگيريم مبني بر اينكه از طريق كارشناس رسمي دادگستري بتوانيم حق و حقوق اعضاي تعاوني را بازگردانيم.

اين مسئول گلستاني با يادآوري اين نكته كه هزينه اين واحدها را اعضا سال 86 به حساب تعاوني واريزكرده، تصريح كرد: موافقت هاي اوليه در اين بخش انجام شده و كارشناس رسمي در اين خصوص تعيين شده است اميدواريم در مدت كوتاهي كار كارشناسي انجام شود و دوستان در راه و شهرسازي اين لطف را در حق 256 واحد داشته باشند كه هرچه سريعتر اين كارشناسي كه شكل گرفته را تاييد كنند تا پول اعضا به آنها بازگردانده شود.

وي در توضيح فعاليت تعاوني ها استان گفت: در كل استان بالغ بر 25 تعاوني مسكن مهر داشتيم از مجموع اين تعداد تعاوني 6هزارو 135 واحد ساخته شده است اما 2 پروژه كردكوي و پروژه فجر 3گرگان ناموفق ماند.

وي در توضیح روند كار پروژه مسكن مهر از ابتدا، اظهاركرد: ثبت نام در اين پرژه سال 86 آغاز شد و پروژه فجر 3 گرگان از جمله تعاوني هايي بود كه شروع به عضو گيري كرد؛ ما در پايان سال 88 وارد اين پروژه شديم و مقدمات ساخت اين پروژه را آغاز كرديم.

وي با بيان اينكه هيات مديره با يك اشتباه بسيار ساده كه ناشي از ناتوانی اش بود 2 پيمانكار اعلام مي كند كه از پروژه بيرون مي روند، افزود: پس از آغاز كار پيمانكار سوم ، ايشان نيز در مقطعي كار خود را خوب انجام داد اما به دليل اينكه توان مالي خوب براي اجراي به موقع و سريع پروژه نداشت، اين پروژه با ركود مواجه شد.

كرايلو اضافه كرد: علي رغم اينكه انتخاب پيمانكار مجدد داشتيم اما با توجه به تورمي كه در كشور وجود داشت، سهم آورده متقاضايان در اين مدت از يك حدي بالاتر رفته بود به همين دليل ادامه كار براي پيمانكار با اين هزينه ها ميسر نبود.

وي با بيان اينكه سهم آورده متقاضي در حال حاضر حداقل 45 ميليون تومان است، گفت: اگر اعضاي تعاوني اين توان مالي را داشتند قطع به يقين واحد مسكوني بهتر از اينجا انتخاب مي كردند و در پروژه هاي ديگر شركت مي كردند.

وي ادامه داد: ما اعضاي خود را مي شناسيم و مي دانيم كه مراجعه كنندگان به اداره كل از چه قشر و طبقه اي هستند بنابرين صلاح بر اين قرار گرفت كه ما اين پولي كه به حساب تعاوني مسكن مهر ريختن را برگردانيم و اين اعضا را در سايت زيتون واقع در روستاي سعد آباد ساماندهي كنيم.

وي در خاتمه تصريح كرد: بالغ بر 3هزار واحدمسكوني در سايت زيتون آماده درحال ساخت است كه بيش از يك هزار واحد آن آماده بهره برداري است از اين رو آندسته از افرادی كه آمادگي اين را دارند كه در پروژه مسكن مهر شركت كنند؛ هزينه واحد هاي مسكوني اين سايت 25 ميليون تومان است و بسيار مناسبتر از پروژه مسكن مهري كه قرار بود انجام شود، است./مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.