1394-09-22 10:41
3480
10
24326

مرکز فوق تخصصی قلب بیمارستان امیرالمومنین(ع) کردکوی ایست قلبی می‌کند !

بخش فوق تخصص جراحی قلب بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی با راه اندازی یک مرکز درمانی جراحی قلب در فاصله کمتر از ۲۰ کیلومتر، آن هم دولتی، تعطیل خواهد شد.

به گزارش گلستان ما به نقل از رادکانا، بخش فوق تخصص قلب بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی ایست خواهد کرد و در شریانهای برند توسعه شهرستان انسداد حاصل خواهد شد.

بنده در اولین جلسه حضور در شورای اسلامی بعنوان یک عضو پس از سوگند یاد کردن در اولین نطق پیش از دستور به مسائل بهداشتی و درمانی شهرستان کردکوی پرداختم و به صراحت از ریاست محترم شورای اسلامی شهر تقاضا نمودم که مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کردکوی جهت پاسخگویی نسبت به اقدامات در حال انجام حضور یابد.

از این رو بلافاصله دعوتنامه برای ریاست محترم شبکه بهداشت و مدیر بیمارستان امیرالمومنین (ع) ارسال شد و مقرر گردید که هر دو بزرگوار جهت روشن شدن موضوع در جلسه شورای اسلامی حضور یابند که متأسفانه در زمان شروع جلسه شورا مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان اعلان نمودند که از مسئولیت خویش برکنار شدند و دیگر پاسخگوی مسائل طرح شده نخواهد بود و مدیر بیمارستان هم در شورا حضور نیافت ولی مسئولین استانی بهداشت و درمان جهت راه اندازی بخش قلب بیمارستان شهید صیاد شیرازی تلاششان را دوچندان نمودند.

IMG_00641

بنده با همراهی ریاست محترم شورا تمام مسائل و مشکلات پیش روی بخش قلب بیمارستان امیرالمومنین (ع) کردکوی را بطور شفاف و واضح خدمت دکتر ساورعلیا مدیریت جدید شبکه بهداشت و درمان کردکوی بیان داشتیم و تقاضا و مطالبات مردم شهرستان را در حوزه بهداشت و درمان و تقویت و صیانت از امکانات و فرصت های ایجاد شده در بخش درمانی خصوصا تقویت بخش قلب بیمارستان و تهدیدهای پیش روی آن را بطور صریح و واضح بیان نمودیم ولی متأسفانه از مدیران هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است.

همچنین مسئولین ارشد شهرستان و امام جمعه محترم شهرستان دغدغه جدی نسبت به این موضوع دارند، بنده به صراحت اعلام می کنم و کارشناسان فنی هم این موضوع را تأیید می کنند.

با راه اندازی یک مرکز درمانی جراحی قلب در فاصله کمتر از 20 کیلومتر آن هم دولتی قطعا بخش جراحی قلب کردکوی تعطیل خواهد شد.

هرچند از قبل با اعمال تنگ نظرانه زمینه خروج برخی از جراحان حاذق در زمینه بخش قلب را فراهم نمودند و دیگر مردم و بیماران بخش قلبی از خدمات آن عزیزان برخوردار نیستند.

IMG_00324

امروزه برخی بیماران برای استفاده از همان خدمات می بایست به مراکز درمانی خصوصی مراجعه کنند و مبالغ زیادی پرداخت نمایند.

انتظار مردم شهرستان و منطقه آن بود که پس از اجرایی شدن طرح انقلابی بیمه سلامت مناطق کمتر توسعه یافته شاهد یک تحول چشمگیری در حوزه افزایش امکانات و تجهیزات مدرن و بروز باشد ولی مدیران استانی حوزه درمان بجای برنامه ریزی درست و منطقی و استفاده بهینه از منابع موجود اقدام به کارهای موازی می پردازند که سبب از بین رفتن منابع مادی و انسانی و پیدایش تهدید می گردد.

پرسش های جدی ما این است:

با توجه به اینکه دولت محترم تدبیر و امید به شدت از کسری بودجه رنج می برد آیا راه اندازی یک بخش جراحی قلب دیگر در فاصله کمتر از 20 کیلومتری بیمارستان حضرت امیرالمومنین (ع) کردکوی با صرف اعتبار میلیاردها تومان به صرف و صلاح می باشد؟

منطقی نبود آن اعتبارهای میلیاردی در بخش دیگر بهداشت و درمان هزینه می شد تا سبب افزایش رشد شاخص های بهداشتی استان گلستان گردد؟

آیا با راه اندازی بخش قلب بیمارستان شهید صیاد شیرازی، بیمارستان حضرت امیرالمومنین (ع) کردکوی تعطیل نخواهد شد؟

آیا بهتر نبود جهت افزایش کیفیت خدمات درمانی امکانات و تجهیزات و جذب کادر فنی و مجرب هزینه می کردیم و مردم عزیز استان از یک خدمات درمانی قابل قبولی بهره مند می شدند.

نویسنده: محمد طاهر مصدق – عضو شورای اسلامی شهر کردکوی

IMG_00233

گفتنی است:

بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) کردکوی واقع در استان گلستان، شهرستان کردکوی بیمارستانی است درمانی و وابسته به دانشگاه علوم پزشکی گلستان با 141 تخت ثابت می‌باشد که 45 تخت ویژه می باشد.

این بیمارستان در سال ۱۳۹۰ توانست بعنوان برترین مرکز درمانی استان گلستان در امر برقراری طرح حاکمیت بالینی شناخته شود.

هم اکنون این بیمارستان دارای بخش‌های: اورژانس، دیالیز، تالاسمی، بازتوانی قلبی، داخلی، جراحی عمومی، زنان و زایمان، اطفال، چشم پزشکی، جراحی کلیه و مجاری ادرار، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی، روانپزشکی، داخلی اعصاب و فوق تخصص جراحی قلب باز ، ICU جنرال، ICU ویژه، جراحی قلب باز، CCU و آنژیوگرافی، تست ورزش، اکوکاردیوگرافی، سونوگرافی، N ICU بخش ویژه نوزادان می‌باشد.

این بیمارستان تنها مرکز دولتی درمانی جراحی قلب استان بشمار می‌رود.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

از گرگان

چرا دروغ و شایعه پراکنی میکنید؟؟؟با توجه به وخامت اوضاع بیماری های قلب و عروق در استان ، مسئولان محترم دانشگاه تصمیم به راه اندازی بخش قلب و تجهیز بیمارستان صیادشیرازی به دستگاه آنزیوگرافی می کنند...فقط و فقط به خاطر رفاه حال بیماران مرکز استان و سایر نقاطحالا چرا شما نگرانید ؟؟ یا اینکه احساس میکنید منافع در خطر افتاده...یقینا شما با این گفته ها دوست دارید درمان بیماران قلبی در انحصار یک شهرستان بسیار کوچک باقی بماند!!به هر حال باید هر چه سریعتر مرکز قلب در گرگان هم راه اندازی شود.

0
0
پاسخ
1394-09-22 19:16
پاسخ

آقای شورای شهر محترم لطفا پیش داوری و پیشگویی نفرمائید....اما پاسخ سوالات شما:پاسخ سوال اول) به دلیل رتبه نخست مرگ و میر مردم استان و با توجه به فاصله 30 کیلومتری و البته نبود این بخش در مرکز استان ، راه اندازی آن کاملا بجا بوده و می بایست سریعتر مورد بهره برداری قرار بگیرد.پاسخ سوال دوم) منطقی این موضوع بوده که می بایست با توجه به اولویت نیاز مردم استان اقدام شود که راه اندازی بخش قلب بیمارستان صیادشیرازی از اولویت بیشتری برخوردار است. البته ناگفته نماند مرکز سوانح سوختگی ، بخش پیوند کلیه و ... در استان راه اندازی شده یا در آینده راه اندازی می شوند.پاسخ سوال سوم) با راه اندازی بخش قلب بیمارستان صیادشیرازی نیاز مردم مرکز استان و همچنین شرق گلستان پوشش داده می شود و مرکز قلب کردکوی همچنان به مردم بخش غرب گلستان خدمات رسانی می کند و تعطیل نمی شود.امیدوارم این دوست عزیز شورای شهر کردکوی هم نگران نباشند ... باتشکر

0
0
پاسخ
1394-09-22 20:22
شاهد

اي بابا من كه بياد مثنوي هفتاد من افتادم قصه از اونجا شروع شد كه با پزشكان بي مهري شد ، معاونت توسعه اعتبار لازم جهت خريد و تعمير تجهيزات را تأمين نكرد ، فكر تاسيس مركز خصوصي شفا در گرگان شروع شد ..... و نهايتا همه آنكالي و پوشش جراحي و جراحي قلب توسط يك پزشك انجام ميشود كه كلا مطبم رو هم بسته و فعاليت ٢٤ ساعته دارند تو خود شرح مفصل از اين مجمل بخوان البته از آيت دست افتخاران رياست دانشگاه زياد دارند ، واليها مسيروا عاقبا ،

0
0
پاسخ
1394-09-22 21:18
مدیر سابق

با تجهیز صیاد مخالف نیستیم اما چرا خانم دکتر ا همسر محترم رییس دانشگاه پزشکان شهر... را به گرگان کشاندند شما میگید جدای ... در گرگان هم نیاز است اما بااین انتقال پزشکان کلهم این شهر تعطیل شد .فورا گارد نگیرید و اوج مطلب را تشخیص بدهید اتفاقا نگرانی دوست عزیزمانم بجا و بحق است

0
0
پاسخ
1394-09-23 08:28
دلواپس رامیان

با سلامدوست عزیز مردم شرق استان چه باید بکنند که یک مرکز فوق تخصصی قلب ندارند. و باید جهت درمان بیش از 70 کیلومتر راه رو طی کنند تا به مرکز درمانی برسند.

0
0
پاسخ
1394-09-23 19:15
قانون

طبق قانون نظام سطح بندی سلامت توجه کنید "قانون نظام سطح بندی سلامت" کلیه مراکز فوق تخصصی حتما و الزاما می بایست در مرکز هر استان ایجاد و راه اندازی گردد.اما وجود خدمات عمومی درمانی در سایر شهرستان ها می باشد.دوستان محترم اولا قرار نیست مرکز قلب کردکوی منحل یا به جای دیگری منتقل شود !ثانیا تاسیس مرکز جراحی قلب از همان ابتدا بر طبق همین قانون تخلف بود چون در خارج از مرکز استان بنا شد که متاسفانه با سیاسی کاری های ریاست های پیشین صورت گرفت!ناگفته نماند این قانون در تمامی دنیا از سالیان پیش وجود داشته و وزارت بهداشت نیز بر همان اساس نقشه راه خودش را پیش می برد...

0
0
پاسخ
1394-09-24 16:15
مطلب ویژه

بنا به گفته این عضو محترم شورا آیا در مرکز استان تا ابد حق راه اندازی بخش قلب نداریم؟این دیگه چه حرفیست؟

0
0
پاسخ
1394-09-24 17:27
شاهد

با درود مزيد اطلاع كه هرجا اين ..... كم مي آورند صحبت از قانون ميكنند ، جهت تنوير اذهان عمومي تا جاييكه بنده از روز اول شروع بكار تيّم كارديواستارت در جريان هستم ، در سطح استان آنروز فضا و مكان مناسبي جهت راه اندازي بخش تخصصي و فوق تخصصي وجود نداشت و استقبال هم نشد ، و با مداخله مدير محترم وقت شبكه آقاي دكتر عظيمي و امام جمعه محبوب حاج آقا شاعري و استاندار وقت اين مهم در بيمارستان امير المدونين كردكوي استارت خورد ، و اينكه سياست امروز دانشگاه چيز ديگري هست ،، الله و اعلم ولي باز هم مثنوي هفتاد من ميباشد امروز ادعا بر اين هست كه مجهزترين مركز تصوير برداري به بركت اعتبارات طرح تحول در گرگان تهيه شده ولي عملا بيماران به بخش خصوصي إرجاع ميشوند مثلا دستگاه سي تي اسكن قديمي و ضعيف ٥ آذر به صياد منتقل ميشود و احتمالا بيمار أشعه ميخورد بعدش ميگن حالا كيفيت نداره دوباره برو بخش خصوصي ، مسوليت اينهمه إهمال كاري و تضرر بيماران با كي هست ،مثلا سونوگرافي صياد تشخيص تركيدن كيست تخمدان ميدهد و شبانه بيمار به اطاق عمل ميرود ولي خوشبخانه تشخيص اشتباه بوده

0
0
پاسخ
1394-09-25 05:32
دوست

تمامی مراکز استانهای کشور به بخش قلب و آنژیوگرافی دولتی مجهز شده اند و گرگان تنها مرکز استانی است که این امکانات را نداره !!پس افتتاح بخش قلب از واجبات دانشگاه علوم پزشکی هستش...دوستان لطفا کمی آگاهانه و با دید باز به این موضوع بنگرید...مرسی

0
0
پاسخ
1394-09-25 14:41
حرف حساب

از اظهار نظر دوستان بنده احساس می کنم شهر مظلوم گرگان چقدر دشمن و بدخواه داره که هر کس با هر تفکر و قدرتی دوست داره ضربه ایی بر پیکره این شهر وارد کند!براستی چرا گرگان اینقدر تنها و بی یار باقی مانده؟.به این نکته توجه کنید... اگر هر نوع امکانات یا تجهیزاتی در گرگان مستقر شود برای همه مردم استان است و نه یک شهر... آن هم استانی که مقیاس چندانی نسبت به سایر استانهای کشور ندارد..در همه استانهای کشور اگر طرح یا پروژه ایی در مرکز آن اجرا شود همه مردم آن استان خوشحال می شوند و استقبال می کنند ولی در گلستان اگر حتی یک طرح کوچک در گرگان قرار باشد بنا شود عده ایی از هم استانی های محترم بغض می کنند و ابراز ناراحتی می کنند... که چرا در گرگان؟!!.براستی که بعد از تشکیل استان گلستان یکسری افراد به خاطر حسادت و لجاجت های شخصی و محلی و .... گرگان را تبدیل به منفورترین چیز مورد نظر در ذهن مردم شهرستان های گلستان کرده اند که حتی حاضر نیستند نام آنرا به زبان بیاورند...واقعا متاسفم

0
0
پاسخ
1394-09-26 10:14

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.