1398-09-27 15:28
340
0
66682

بجای هزینه میلیاردی برای برق رسانی روستای جهان نما اقتصاد کردکوی را پویا کنید

همزمانی جدایی منطقه حفاظت شده جهان نما از کردکوی و الحاق آن به گرگان و طبل خالی خدمت رسانی به عده ای به بهانه برق رسانی به منطقه حفاظت شده جهان نما نقل محافل این روزهای رسانه هاست.

به گزارش گلستان ما، همزمانی جدایی منطقه حفاظت شده جهان نما از کردکوی و الحاق آن به گرگان و طبل خالی خدمت رسانی به عده ای به بهانه برق رسانی به منطقه حفاظت شده جهان نما نقل محافل این روزهای رسانه هاست.

پس از حدود ۱۰ سال دوباره زمزمه برق رسانی به منطقه حفاظت شده جهان نما که از نظر سکونت ییلاقی بشمار می آید مطرح شده اما پیشتر محیط زیست مخالفت خود را اعلام کرده بود و پیشنهاد داد از انژی پاک، انرژی خورشیدی استفاده شود.

اما بعد از مطرح شدن این درخواست از استاندار گلستان در شورای اداری شهرستان کردکوی، بعنوان مصوبه از سوی استانداری به محیط زیست گلستان ارسال شد که محیط زیست استان با دلایل روشن و کارشناسی مخالفت خود را اعلام کرد.

یکی از نکات قابل تأمل اینکه شرکت برق گلستان گفته این طرح توجیه اقتصادی ندارد، چرا که میلیاردها باید هزینه شود برای خانوارهایی که فقط مدتی در تابستان و آخر هفته ها را در جهان نما بسر می برند.

اما حامیان واقعی مردم بومی و دلسوزان طبیعت و مردم در قالب شبکه تشکل های محیط زیستی گلستان به مسئولین خدوم پیشنهاد می کنند اگر در وضعیت اقتصادی امروز جامعه به فکر خدمت این چنینی افتاده اید، انرژی خورشیدی را برای مردم مهیا کنید و با دراختیار قرار دادن تسهیلات قرض الحسنه یا بلاعوض انرژی پاک را به مردم و طبیعت هدیه دهید.

و اما از نکات جالب تر این موضوع اعلام مسولین شهرستان مبنی بر سکونت ۴۰۰ خانوار در منطقه ییلاقی جهان نما میباشد که طبق آمار نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ مسولین محلی در آن زمان توانستند تنها ۴۰ خانوار را از طرق مختلف به جهان نما برسانند تا در سرشماری شرکت کنند!!!

مدیرکل منابع طبیعی گلستان نیز گفت: قبلا هم مخالفت خود را اعلام کردیم و همچنان بر اساس نظر کارشناسی مخالف برق رسانی به منطقه جهان نما هستیم.

در کنار مسأله فوق جدایی مدیریت محیط زیستی منطقه حفاظت شده جهان نما از شهرستان کردکوی و الحاق آن به گرگان و تشکیل اداره مستقل مناطق یکپارچه جهان نمای گرگان و کردکوی از نکاتی است که شاید بدور از نگاه محافل عمومی اتفاق افتاد و این تناقض مدیریتها خود منشأ مسائل دیگری خواهد بود.

حال اصرار مسولین محلی در برق رسانی به این منطقه چه مفهومی دارد؟!

آیا موجب ساخت و سازهای غیر بیشتر نخواهد شد؟؟

آیا موجب از بین رفتن زیستگاه حیات وحش و پوشش گیاهی آنهم در منطقه ای حفاظت شده نخواهد شد؟

آیا گردشگری که از هیاهوی شهری به دل طبیعت پناه میبرد دنبال برق و تکنولوژی شهری هست؟!

امید است همه مسئولین عزیز که دغدغه خدمت به مردم را دارند همه جوانب امر را بسنجند و تنها به دوره مسولیت خود نیاندیشند تا مردم شرینی خدمت آنها را برای همیشه در ذهن ها داشته باشند.

تشکل جهان نما

انتهای پیام/

  • منبع خبر : رادکانا

    نظرات

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

    پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

    © کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.