1394-02-18 11:58
2829
0
14379

بازدید رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور از دانشکده امام علی (ع) کردکوی + تصاویر

رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور از دانشکده امام علی (ع) کردکوی بازدید کرد.

به گزارش گلستان ما به نقل از رادکانا، دکترمسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کشور روز گذشته با حضور در شهرستان کردکوی،از آموزشکده فنی وحرفه ای امام علی(ع)این شهرستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیتهای این آموزشکده قرار گرفت.

دکتر شفیعی در حاشیه این بازدید ضمن قدردانی از فعالیت های انجام شده در آموزشکده امام علی (ع)، هدف از این بازدید را ارتباط و تعامل بیشتر با دستگاههای اجرایی و آموزشی دانست و گفت: در این بازدید ها مشکلات وکمبودها شناسایی می شود که در سطح کلان ما باید برای رفع آنها تلاش کنیم.

وی همچنین ضمن تایید ظرفیتهای ویژه این شهرستان با اتکا به مطالعه گزارش های دریافتی شناخت دقیق از ظرفیتها و پتانسیلها را از دیگر اهداف این بازدید ها ذکر کرد و ضمن ابراز امیدواریم به ارائه خدمت بهتر به مردم قول همکاری و مساعدت در جهت رفع مشکلات و موانع مربوط به آموزشکده این شهرستان را داد.

 آموزشهای فنی حرفه ای بستر مناسبی برای اشتغالزایی و کمک به توسعه و تعالی کشور است

دکتر مسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کشور همچنین در جلسه ای که با حضور نماینده مردم غرب استان گلستان درمجلس شورای اسلامی، فرماندار، رئیس، معاون ، کارکنان و جمعی از دانشجویان آموزشکده امام علی(ع) که در سالن کنفرانس این آموزشکده تشکیل گردید شرکت کرد.

DS1C09067

درابتدای این جلسه عرفانیان رئیس آموزشکده امام علی(ع)، ضمن عرض خیرمقدم گزارشی از وضعیت این آموزشکده ارائه نمود و با اشاره به عملکرد واقدامات صورت گرفته خاطرنشان کرد:پرداختن به امورفرهنگی وپشتیبانی وحمایت از دانشجویان به این دلیل است که ما آنهارا به عنوان یک نسل می نگریم نه یک فرد، ودر صورت ایجاد محیطی سالم بقیه اقدامات آموزشی ، اداری ،مالی و… معنا پیدا می کند.

در ادامه این جلسه دکتر شفیعی به اهمیت رشته های فنی وحرفه ای در برهه کنونی اشاره کردوگفت: با توجه به معضل بیکاری درکشور توجه ویژه به رشته های فنی وحرفه ای برای جذب فارغ التحصیلان این رشته ها به بازار کار یک ضرورت انکار ناپذیر است.

وی با اشاره به اینکه اشتغالزایی سبب رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی می شود،بزرگترین معضل جامعه را موضوع اشتغال وبیکاری دانست وخاطرنشان کرد:آموزشهای فنی حرفه ای بستر مناسبی برای اشتغالزایی وکمک به توسعه وتعالی کشور است.

شفیعی با تأکید این موضوع که رشته ها درسی باید بر مبنای نیاز بازار کار باشند،بر جذب رشته های مناسب با نیاز استان و منطقه تأکید کرد و گفت:اگر می خواهیم رشته ای جدید جذب کنیم باید ببینیم که نیاز استان و منطقه چیست، ما نمی خواهیم نیروی فارغ التحصیل تربیت کنیم که فقط مدرک داشته باشند بلکه باید در همین منطقه صاحب شغل شوند.

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای کشور در ادامه با اشاره به ظرفیت دانشکده امام علی(ع)کردکوی برای جذب دانشجو،خواهان جذب نیروی های متخصص در دانشکده های فنی وحرفه ای شده و باتوجه به محدودیت های مالی و بودجه ای،جلب نظر خیرین و امکانات استانی در توسعه و عمران وتجهیز آموزشکده ها در راستای آموزش نیروی ماهردر صنعت و کشاورزی را ضروری دانستند.

در ادامه این جلسه دکتر نظری مهر نماینده مردم شهرستان کردکوی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دانشکده فنی امام علی(ع)از جایگاه بسیار بالایی در منطقه برخوردار است، مواردی را در خصوص علل نبودن خروجی مناسب عنوان کرد و گفت:فرایند آموزش باید به نحوی باشد که چشم دانشجو را باز کند نه اینکه دانشجو را با تاکید بر محفوظات به یک کتابخانه سیار تبدیل کند.

وی زیاد شدن دستگاه ها ومراکز علمی را از دستاورد های مهم انقلاب برشمرد و در این میان نقش آموزشکده های فنی وحرفه ای را در ایجاد اشتغال وتولید بازار کار بسیار مهم ارزیابی کرد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به وجود مضلات مختلف در جامعه، یکی از راهکارهای رفع چنین معضلاتی را ایجاد شغل مناسب با مدرک و رشته تحصیلی دانشجویان عنوان کرد و گفت:علاوه بر این، باید روحیه کارآفرینی در جامعه تقویت شود و جوانان باید بتوانند پس از گرفتن مدرک تحصیلی برای خود ایجاد اشتغال کنند.

نظری مهر ادامه داد:اگر چنین دیدگاهی بین جوانان تقویت نشود، علاوه بر ایجاد مشکلات مالی، باید منتظر مشکلات روحی و روانی نیز در جامعه باشیم زیرا چه دختران و چه پسران تحصیل کرده، در صورت واردنشدن به بازار کارویا واردشدن به بازار کار و نبود کار مناسبی برای آن ها احساس سرخوردگی می کنند.

در بخش دیگری از این جلسه مهندس مجتبی جمالی فرماندار کردکوی، با اشاره به اینکه پتانسیل‌های خوبی در حوزه علمی در شهرستان کردکوی وجود دارد یادآور شد:متاسفانه به دلیل بی برنامگی و برخی مشکلات دیگر از این توانایی‌ها استفاده مطلوبی صورت نمی گیرد.

وی با بیان این مطلب که تربیت نیروی متخصص کار در جامعه و ترویج فرهنگ اشتغالزایی در جامعه ضروری است، گفت: بدون تربیت نیروهای متخصص نمی‌توان آینده‌ای را برای یک جامعه توسعه یافته ترسیم کرد.

فرماندار کردکوی در خاتمه با بیان این مطلب که باید ساختار آموزشی دانشکده ها طوری باشد که خروجی آن متخصص استخراج شود، افزود:خوشبختانه در چند سال اخیر قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

DSC09036

DSC09025

DSC09028

DSC09030

DSC09033

DSC09076

DSC09047

DSC09056

DSC09072

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.