1394-05-19 16:02
3332
1
18781
نانوایی کیانیان در محله ولاغوز کردکوی:

نانوایی که مزین به نام شهداست/کیانی: شهدا به ما عزت و برکت دادند/ هر چه داریم از شهدا داریم

افتخارم این است نام و تصاویر شهدای محله ولاغوز را در مکانی که برکت خداوند بدست مردم میرسد با ابتکار خلاقانه و عاشقانه ، شهدای منتسب به فامیلی خودم را در سردرب نانوایی مزین نمایم تا یاد و نام آن عزیزان همیشه زنده باشند.

به گزارش گلستان ما به نقل از رادکانا، وبلاگ محله ولاغوز نوشت: گرم است. مثل سونای خشک. داخل مغازه که می‌روی زودتر از آنکه بتوانی حرفت را بزنی خیس عرق می‌شوی. کوره هایی که از شدت گرما نمی‌توانی تا فاصله یک‌متری‌اش بروی.

با گذشت مدت زمان اندکی تحمل فضای داخل برای آنهایی که برای نخستین بار وارد آنجا می‌شوند، سخت می‌شود.


مالک کیانی، شاتر و مدیر نانوایی کیانیان، محله ولاغوز هست. در حین صحبت با این شاطر جوان، چند بار برای اینکه هوای تازه به ریه‌هایم برسانم از مغازه بیرون زدم.

آثار خستگی از روی چهره جوان کاملا مشهود است. اما او و همکارانش با هر سختی است در این گرمای طاقت فرسا نان به سفره‌های مردم می‌فرستند و نان زندگی خود را در می‌آورند.

او سه کارگر دارد که همگی آنها یا با او نسبت فامیلی دارند یا اینکه به نوعی بصورت خانوادگی هستند.

شاتر جوان خودش بر کارها نظارت می نماید. مدیریت او بر کارها با مدیریت در ادارات کاملاً متفاوت است. او وقتی در نانوایی حضور دارد بر نحوه خمیرگیری و درست کردن نان نظارت کامل دارد.

خود چانه می‌گیرد و در داخل تنور خمیرها را می‌چسباند. مشتریان او را ساکنان محله ولاغوز و مسافران عبوری تشکیل می‌دهند. فرصت زیادی برای حرف زدن درباره کارش ندارد.

وقتی می‌خواست برای دقایقی به سؤالات جواب بدهد ازدحام جمعیت در برابر مغازه اش زیاد شد و او بناچار صحبت‌ها را برای بعد از کار گذاشت.

مالک خودش می‌گوید: کار نانوایی خیلی سخت است. ولی من عاشق این کار و عاشق کسب و کار هلال هستم. اگر عاشق این کار نباشی نمی‌توانی ادامه بدهی.

من واقعاً عشق به این کار دارم. الان در این مغازه خانمم هم با من هست. ما هدفمان غیر از ارائه نان خوب، کار آفرینی است و آنها هم کار را خوب یاد گرفته‌اند.

تابستان که می‌شود گرما واقعاً زجرآور است. زمستان کمی خنکی هوا را داریم اما در بقیه فصل‌ها تحمل گرما سخت است. چون تمام گرمای تنور داخل مغازه می‌آید غیرقابل تحمل می‌شود اما وقتی مردم نان را می‌خرند و از اینکه نان این برکت خدا را در اختیار مردم قرار داده‌ام خوشحالم و سختی‌ها را تحمل می‌کنم.

در مورد نامگذاری نام شهدا برروی سردرب مغازه از او پرسیدم که جواب داد :
ما هر چه داریم از همین شهدا داریم. شهدا به ما عزت و برکت دادند. عکس شهدا را هم بصورت قاب شده در داخل نانوایی زدم و به آنها افتخار میکنم.

مالک گفت: افتخارم این است نام و تصاویر شهدای محله ولاغوز را در مکانی که برکت خداوند بدست مردم میرسد با ابتکار خلاقانه و عاشقانه ، شهدای منتسب به فامیلی خودم را در سردرب نانوایی مزین نمایم تا یاد و نام آن عزیزان همیشه زنده باشند.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.