1393-09-08 08:30
2566
0
6452

عکسی که مایه افتخارِ «وزیر بهداشت» است

تصویری که پیش رو دارید، «قاضی زاده هاشمی» را در کنار سردار فراموش نشدنیِ «سنگرسازان بی سنگر» و فرمانده‌ی بی ادعای رزمنده‌گانِ یگان‌های «مهندسی-رزمی»، مهندس«سيد محمد‌تقي‌ رضوي‌مبرقع‌» به ثبت رسانده است.

به گزارش گلستان ما ، «سیدحسن قاضی زاده هاشمی»، وزیر فعلی بهداشت و درمان، طی سال های دفاع مقدس، از اعضای موثر و فعال نهادِ انقلابی «جهاد سازندگی» بود و مسئولیت های مهمی را در قرارگاه های «مهندسی-رزمی جهاد سازندگی» در مناطق عملیاتی بر عهده داشت.

تصویری که پیش رو دارید، «قاضی زاده هاشمی» را در کنار سردار فراموش نشدنیِ «سنگرسازان بی سنگر» و فرمانده‌ی بی ادعای رزمنده‌گانِ یگان‌های «مهندسی-رزمی»، شهید مهندس«سيدمحمد‌تقي‌ رضوي‌مبرقع‌» به ثبت رسانده است. مردی که تمامی جهادگرانِ حاضر در خطوط مقدم نبرد، به وجودِ خاکی و متواضعش مباهات می کردند.

«محمد تقي» به سال 1334 در «مشهد» متولد شد. وی پس از دریافت مدرک مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه مشهد، عازم خدمت سربازی شد که هم زمان آتش انقلاب اسلامی زبانه کشید و او بنا بر فرمان امامش، پادگان را ترک کرد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به نهاد انقلابی «جهاد سازندگی» پیوست و به دنبال آغاز جنگ تحمیلی ، با عضویت در «ستاد جنگ های نامنظم» به فرماندهی «شهید چمران» برگ جدیدی به زندگی جهادی خود افزود.

محمد تقی» پس از ماه ها خدمت در مسئولیت «فرماندهی مهندسی جهادسازندگی» ، به عنوان«مسؤول ستاد كربلا» و «فرماندهی مهندسی جنگ جهادسازندگی»، به عنوان «قائم مقام فرماندهی قرارگاه مهندسی رزمی قرارگاهِ خاتم الانبیاء(ستاد کل نیروهای مسلح در زمان جنگ)» به رکنِ رکین هدایت مهندسی – رزمی جنگ تبدیل شد و خدمات سرنوشت سازی را در این مقام به انجام رساند.

مهندس«سيد محمد‌تقي‌ رضوي‌مبرقع‌» سرانجام در سوم خرداد 1366 شمسی، طی «عملیات کربلای 10» بال در بال ملائک گشود.

روحمان با یادش شاد
هدیه به روح پاکش، صلوات


عکسی که مایه افتخارِ «وزیر بهداشت» است

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.