1398-01-31 05:50
312
0
62691
مقسم در جمع خبرنگاران عنوان کرد :

لزوم تمایز پیمانکاران اجتماعی از سازمان های مردم نهاد / نوعی کاسبی در مسائل اجتماعی راه افتاده

مدیر عامل موسسه خودباوران کوثر گفت : برخی وقتها یک شرکت مشاوه ای خصوصی با مدیریت یک نفر یا خانوادگی تحت عنوان سازمان مردم نهاد مجوز می گیرد در حالیکه بیشتر اینها پیمانکاران اجتماعی هستند.

به گزارش گلستان ما ؛ حجت مقسم مدیر عامل موسسه خودباوران کوثر در آستانه بیستمین سال تاسیس این سازمان مردم نهاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد : سه نوع چالش در سازمان های مردم نهاد وجود دارد که اولین آن به بعد معرفتی و شناختی بر می گردد یعنی هنوز بسیاری از مدیران شناخت دقیقی از نقش سازمان های مردم نهاد ندارند و گاها آن را به عنوان رقیب خود یا همکار می دانند .

مقسم افزود : برخی وقتها یک شرکت مشاوه ای خصوصی با مدیریت یک نفر یا خانوادگی تحت عنوان سازمان مردم نهاد مجوز می گیرد در حالیکه بیشتر آنها پیمانکاران اجتماعی هستند و می توان گفت با توجه به بودجه هایی که به مسائل اجتماعی در سالهای اخیر اختصاص یافته ، یک نوع کاسبی در این زمینه راه افتاده است .

وی با اشاره به اینکه یک سازمان مردم نهاد باید داوطلبانه باشد ، تصریح کرد : تشکل یسری در بحث سیل خیلی خوب کار کرد اما می بینیم که فلان دستگاه پروژه های سیل را به یک تشکل که یک نفر است و یک منشی دارد ، می دهد .

مدیر عامل موسسه خودباوران کوثر دومین چالش سازمان های مردم نهاد را اجرایی و عملیاتی دانست و اضافه کرد : سلیقه ای عمل کردن مدیران در واگذاری پروژه ها که باید به مردم واگذار شود یکی از چالش های اساسی ماست ، امروز وقتی یک سازمان داوطلبانه که نیروهایش حقوق هم نمی گیرند به میدان می آید باید دستش را هم بوسید نه آنکه اذیت کرد .

photo 2019 04 20 10 15 06

مقسم در ادامه تاکید کرد : بحث تقنینی نیز سومین چالش ماست ، هنوز قانون خاصی در زمینه حمایت از سازمان های مردم نهاد وجود ندارد و در حال حاضر امورات این تشکل ها با آیین نامه و بخشنامه انجام می شود .

وی یادآور شد : تامین اجتماعی ، مالیات و بازرسان بیمه باید نیروهای این سازمان ها را به چشم داوطلب و نه یک کارگر ببینند .

مقسم خاطرنشان کرد : 2700 سازمان مردم نهاد در استان گلستان داریم که 2100 تا هیئت مذهبی هستند ، بیش از 600 سازمان مردم نهاد نیز با مجوز استانداری ، بهزیستی ، ورزش و جوانان و اخیرا کمیته امداد فعالیت و 220 سازمان مردم نهاد هم زیر نظر استانداری گلستان فعالیت می کنند.

انتهای پیام /

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.