1399-03-15 13:53
129
0
68882
حجت الاسلام جلال عراقی :

قیام 15 خرداد جنبشی ماندگار در کارنامه درخشان انقلاب اسلامی است

سرپرست دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی گلستان گفت: قیام 15 خرداد جنبشی ماندگار و نقطه عطفی در کارنامه درخشان انقلاب اسلامی است.

به گزارش گلستان ما؛ حجت الاسلام جلال عراقی بعد از ظهر امروز در جمع تعدادی از دانشجویان استان گلستان اظهار کرد: یکی از مبانی راهبردی و استراتژیک امام خمینی (ره) توجه به موضوع تقریب و وحدت میان امت اسلامی جهان بود.

وی با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی ( ره) تصریح کرد: امام خمینی (ره) با اندیشه‌های ناب خود تلاش می‌کرد تا کشورهای اسلامی را به نزدیک کند و در این مسیر هم جلوه‌های گوناگونی از همگرایی را آفرید.

سرپرست دانشگاه تقریب مذاهب گلستان ادامه داد: فعال شدن نقش سازمان کنفرانس اسلامی، گسترش ارتباطات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی میان کشورهای اسلامی و ایجاد تشکل‌هایی مانند سازمان همکاری اقتصادی «اکو» از جمله تلاش‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی در راستای همگرایی کشورهای اسلامی بود.

وی خاطرنشان کرد: پاسداری از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و خون شهدا تحت لوای فرامین مقام معظم رهبری یکی از راه‌های اصلی اعتلای نظام مقدس جنهوری اسلامی است.

عراقی با بیان اینکه قیام 15 خرداد جنبشی ماندگار و نقطه عطفی در کارنامه درخشان انقلاب اسلامی است، گفت: قیام 15 خرداد سرآغاز تحقق اراده مردم ایران در راه مبارزه با استکبار جهانی، طاغوت، ظلم و استبداد بود.

وی اضافه کرد: قیام 15 خرداد آغاز تحول و دگرگونی‌هایی شگفت‌آور در به ثمر نشستن اراده مردم برای سرنگونی ظلم و ستم بوده که به جرات می توان این روز را " یوم الله" نامید.

سرپرست دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی گلستان گفت: جوانان انقلابی ما باید با مطالعه و تحقیق درباره مبارزات مردم در این روز از شجاعت، اراده و جانفشانی و فداکاری های آنها درس زندگی و ایثار  و شهادت را بیاموزند.
انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.