1399-06-29 08:27
107
0
70411
عضو مجمع نمایندگان گلستان تاکید کرد؛

ضرورت تدوین راه حوزه کشاورزی گلستان/خانه کشاورز ظرفیت‌ مهمی برای جهش تولید/قول وزیر برای حمایت از کشاورزان

عضو مجمع نمایندگان گلستان در مجلس با تاکید برضرورت تدوین راه حوزه کشاورزی گلستان گفت: باید از ظرفیت‌های خانه کشاورز در رونق و جهش تولید این بخش استفاده شود.

به گزارش گلستان ما؛ غلامرضا منتظری در دیدار با اعضای خانه کشاورز استان اظهارداشت: در آموزه‌های دینی، هیچ کاری با صلابت‌تر از کشاورزی نیست و استان گلستان با داشتن 13 اقلیم از 18 اقلیم جغرافیایی در کشور، از سایر استان‌ها در حوزه کشاورزی، متمایزاست.

وی گفت: گلستان قطب کشاورزی و صنایع غذایی کشور است و در این مسیر، باید از ظرفیت‌های خانه کشاورز برای رونق و جهش تولید استفاده شود.

نایب رئیس کمسیون فرهنگی مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه مجمع نمایندگان استان پیشنهاد خرید تضمینی محصولات کشاورزان استان را به دولت داده است، افزود: 80 درصد مکاتبات نمایندگان استان در حوزه کشاورزی بوده که نشان می‌دهد این بخش از دغدغه‌های نمایندگان گلستان است.

منتظری همچنین به مکاتبه نمایندگان استان با رئیس جمهور مبنی بر انطباق قیمت 10 محصول اساسی استان در بخش کشاورزی خبر داد و به حضور وزیر جهاد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: وزیر در خصوص ثبات در قیمت نهاده‌های کشاورزی به نمایندگان خانه ملت، قول مساعد داد و تأکید کرد این موضوع می‌تواند در جهت تولید کشاورزان، نویدبخش باشد.

وی با بیان اینکه وقتی در حوزه کشاورزی مشکلات باشد، تحول معنی ندارد، از اعضای خانه کشاورز استان خواست تا دست به کار شوند و نقشه راه حوزه کشاورزی را با حضور چهره‌های علمی و تجربی در افق 1404 تدوین کنند تا در مراسمی با حضور کشاورزان رونمایی شود.

در این نشست منتظری قول داد تا با برگزاری نشستی مشترک با حضور استاندار گلستان، مجمع نمایندگان استان، مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه کشاورزی و خانه کشاورز استان، دغدعه‌های بهره‌برداران این بخش برطرف شود.

گفتنی است در این نشست که با حضور نمایندگان جامعه کشاورزی استان برگزار شد، پیگیری حامل‌های سوخت و انرژی، نهاده‌های کشاورزی، احیا کارگاه‌های تولیدی و روستایی و تعاونی‌های راکد و صنایع تبدیلی از نماینده مردم گرگان و آق قلا مطالبه شد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.