1399-05-13 11:05
254
0
69712
شامگاه گذشته برگزار شد :

افتتاحیه دومین جشنواره‌ملی ازدواج‌اقوام ایران‌زمین در گرگان

مدیر کل ورزش و جوانان گلستان گفت: دومین جشنواره‌ملی ازدواج‌اقوام ایران ز مین به صورت مجازی در گلستان در حال برگزاری است.

به گزارش گلستان ما؛ آیین دومین جشنواره ازدواج اقوام ایران زمین با حضور نمایندگان قومیت‌های مختلف از سطح ملی و استانی در گرگان به صورت مجازی در حال برگزاری است.

۱۵ سمن مردم‌نهاد از گلستان فعالیت می کند

قاسمعلی برزمینی شامگاه یک شنبه در افتتاحیه این جشنواره، اظهار کرد: در دو سال پیاپی میزبان جشنواره ملی ازدواج‌اقوام ایران زمین در گرگان برگزار کرده ایم.

وی افزود: ۱۵ سمن مردم‌نهاد از سراسر استان در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره ملی همکاری دارند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان گلستان  تصریح کرد : حضور اقوام مختلف ایرانی باهدف نشان دادن سنت های ارزشمند‌ و ساده ایرانی در هفته ازدواج باعث احیاء کردن این سنت هاست .

وی گفت: در این جشنواره ملی هفت قوم مختلف از کرد و کرمانج کرمانشاه ، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، قوم کتول ، قوم ترکمن و قزلباش رامیان و قوم سیستانی در گرگان حضور دارند که در طی دوشب و با رعایت پروتکل بهداشتی و به صورت مجازی،  اجرای زیبای آیینی خود را به نمایش خواهند گذاشت.

در حاشیه برگزاری اسن جشنواره، قومیت های شرکت کننده در دومین جشنواره ملی ازدواج هم قبل از اجرای برنامه تب سنجی شدند .

با توجه به شرایط بیماری کرونا در کشور جشنواره  ازدواج اقوام  به صورت مجازی طی روزهای 12و 13مردادماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی شهرستان گرگان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.