1398-02-17 08:05
1491
0
63060
پایان الیگارشی اصلاح طلبان در مرکز استان :

دعوا افراطیون اصلاح طلب گلستان بر سر لحاف ملّا / از جنگ پنهان "هاشم" با "بهزادیان" تا زدن گردن نورمفیدی !!

 این سخنان عبدالسلام مهیمنی با واکنش جدی عاطفه پهلوان همسر محمدرضا سبطی رئیس جبهه مشارکت شاخه گلستان مواجه شد . پهلوان گفت : ما همچنان بر استانداری محمدرضا صالحی اصرار داریم .

به گزارش گلستان ما ؛ داستان انتخاب استاندار گلستان غم انگیز شده و کار دارد به جاهای باریک می کشد تا جایی که یک عنصر افراطی اصلاح طلب گفته اگر آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان با گزینه آنها همراهی نکند باید "گردنش را زد" !!

بعد از انتشار فیلم مربوط به این سخنان موجی در فضای مجازی راه افتاد و همه دنبال ماهیت و واکنش گروههای سیاسی و اجتماعی و از جمله خود آیت الله نورمفیدی بودند اما به نظر می رسد جریان اصلاح طلب استان انتظار چنین "خطای استراتژیک" را نداشته و به نوعی آچمز شده است و رسانه های وابسته به این جریان نیز "روزه سکوت" گرفتند.

ماجرا از کلیدواژه "استاندار بومی" شروع شد که مدام از طریق کانال اصلاح طلب گرگان فردا مخابره شد ، کلیدواژه بعدی نسبت دادن مستقیم آیت الله نورمفیدی در انتخاب استاندار بود که باعث شد همه باور کنند که استاندار گلستان را نورمفیدی انتخاب می کند و همین تلقی های ذهنی غلط باعث شد تا بعد از حضور وزیر کشور جهت سخنرانی در مراسم مختومقلی فراغی در آق توقای عده ای از اصلاح طلبان به مراوه تپه لشکر کشی کنند و رحمانی فضلی را تحت فشار بگذارند تا محمدرضا صالحی را استاندار بگذارد .

دکتر رحمانی فضلی هم با دیدن این افراد به آنها گفت می دانم چه خواسته ای دارید و اجازه صحبت کردن به این افراد را نداد و این گروه ناراحت و عصبانی در مسیر برگشت چنین سخنان تندی را علیه وزیر کشور و نماینده ولی فقیه در استان بیان کردند ، البته وزیر در ادامه نیز گفته تا من وزیر کشورم صالحی پست نخواهد گرفت مگر اینکه رئیس جمهور مرا عوض کند و با این حرف آب پاکی را روی دست "تندروها" ریخت .

سیرک اصلاح طلبان

اصلاح طلبان که از لحاظ کمی عده ای قلیل در مرکز استان به شمار می روند تحت زعامت سیاسی هاشم مهیمنی و صحنه گردانی عبدالسلام مهیمنی هنگامه انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و ایضا انتخاب استاندار فعال می شوند .

بعد از عزل مناف هاشمی نیز سیرک اصلاح طلبان برای انتخاب استاندار آغاز شد و با توجه به اینکه همه می دانستند گزینه اصلی آنها "محمدرضا صالحی" است اما برای اینکه اقوام ناراحت نشوند از دو قوم "سیستانی و ترکمن" استان نیز هر کدام یک گزینه انتخاب کرده و نهایتا یک ترکیب 5 نفره را به مجمع نمایندگان و وزارت کشور اعلام کردند .

یغمور قلی زاده ( نماینده ترکمن ها ) ، محمود سالاری ( نماینده سیستانی ها) ، محمدرضا صالحی ، محمد ولی علاالدینی و سید عبدالله میراکبری 5 گزینه اصلاح طلبان بودند هر چند همانطور که اشاره شد بجز صالحی بقیه سرکاری و تشریفاتی بودند .

شکاف بزرگ در بدنه اصلاح طلبان

اما در ادامه شکاف های عمیقی بین اصلاح طلبان بوجود آمد ، مشکل از آنجا آغاز شد که اخیرا حزب کارگزاران سازندگی که ریاست آن در کشور را امثال جهانگیری و مرعشی بر عهده دارند فعالیتها ، تماس ها و دستورالعمل های خود در استان گلستان را با محمد مهدی بهزادیان هماهنگ می کنند امری که سابقا با هاشم مهیمنی انجام می شد و باعث زعامت "هاشم" شده بود اما با ورود جوانی مثل بهزادیان با شاخصه های چون سلامت مالی ، انرژی جوانی ، ریاست خانه احزاب گلستان ، انجام کار تشکیلاتی و حزبی منظم و ... باعث ناراحتی خانواده مهمینی شده است .

از طرفی هفته گذشته بزرگان اصلاح طلب استان در مکانی جمع شدند تا در خصوص انتخاب استاندار با هم صحبت کنند ، در این جلسه عبدالسلام مهیمنی با چرخشی آشکار از عدم اعتمادش به محمدرضا صالحی سخن راند و گفت : او یک ماه است یک زنگ به ما نزده و خبر ما را نگرفته ، شک نکنید استاندار بشود حرف ما را گوش نخواهد کرد ، به نظر من مناسب ترین گزینه سید عبدالله میراکبری است ، او خدای لابی است و قطعا می شود با او بهتر کار کرد .

این سخنان عبدالسلام مهیمنی با واکنش جدی عاطفه پهلوان همسر محمدرضا سبطی رئیس جبهه مشارکت شاخه گلستان مواجه شد . پهلوان گفت : ما همچنان بر استانداری محمدرضا صالحی اصرار داریم چون معتقدیم سوابق و عملکرد وی در کشور مشخص و شناخته شده است .

به هر حال به نظر می رسد جریان اصلاح طلب استان در حال یک دگردیسی و جوانگرایی است و می خواهد از نظام حزبی الیگارشی و قبیله ای که چهل سال در اختیار خاندان مهیمنی است خارج شود و این پوست اندازی اگر چه سر و صدا دارد اما آینده این جریان را تضمین خواهد کرد .

انتهای پیام /

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.