1398-11-02 14:46
344
0
67243
ریشه یابی مشکلات اداری ؛

در اداره کل تعاون روستایی استان گلستان چه می گذرد ؟

طبق گزارش خبرنگار ما از منابع محلی، مدیر کل تعاون روستایی استان گلستان در انتصابات شایسته سالاری را مد نظر قرار نداده و در انتصاباتی که انجام داده از رفقا و دوستان خود استفاده کرده است.

به گزارش گلستان ما ؛ مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت سازمان تعاون روستایی فرموده اند: شبکه تعاونی روستایی را به دلیل مردمی بودن آن در تولید و توزیع یکی از نقاط برجسته نظام اقتصادی جمهوری اسلامی می دانم

سازمان مرکزی تعاون روستایی در سال۱۳۴۲متعاقب مسائلی که در اجرای قوانین مختلف اصلاحات ارضی در بخش کشاورزی ایجاد شد برای به نظم و نسق در آوردن فرآیند تولید و اعمال مدیریت صحیح و بوجود آوردن امکان کاربرد تکنولوژیهای جدید و نهاده های مختلف کشاورزی و متشکل نمودن تولید کنندگان کوچک کشاورزی تشکیل شد.

 سازمان تعاون روستایی متولی گستره وسیعی از فعالیت ها در حوزه توسعه روستایی و کشاورزی است و از آنجا که توسعه روستایی و کشاورزی اساس امنیت پایدار غذایی و سلامت پایدار غذایی نخستین سنگ بنای اقتصاد مقاومتی است.

همچنین باید گفت بخش تعاون یکی از بخش های مهم اقتصاد است که مدیریت اقتصادی کلان کشور به آن تاکید خاص دارند و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز بر توسعه تعاون در اقتصاد تاکید داشته اند.

حال با این همه تاکیدات رهبر معظم انقلاب و جایگاه مهم این سازمان در اسناد بالادستی آیا در استان گلستان به این مقوله اهمیت داده می شود و آیا مهندس کوچکی مدیر کل این سازمان توانسته در این مدتی که به مدیر کلی منصوب شده اقدامات مثبتی انجام دهد یا فعالیتها سمت و سوی نادرستی می رود!

نکته اول ؛ طبق گزارش خبرنگار ما از منابع محلی، مدیر کل استان گلستان در انتصابات شایسته سالاری را مد نظر قرار نداده و در انتصاباتی که انجام داده از رفقا و دوستان خود استفاده کرده است.

نکته دوم ؛ بی توجهی به جوانان و استفاده از بازنشسته ها در انتصابات در حالیکه رهبر معظم انقلاب توجه به جوانان را در گام دوم انقلاب ضروری می داند.

نکته سوم ؛ بی توجهی به مدیریت علمی با تکیه بر دانش روز و استفاده از افرادی کم سواد یا بی سواد است که در ادامه مثالهای ما مهر تاییدی بر گفته های ماست .

مینودشت : برکناری سرایلو مدیر عامل جوان تعاون روستایی مینودشت و بکارگیری یک دیپلم بازنشسته که در زمان مدیریت خود 220 میلیون کسری داشته است .

 کلاله : بکار گیری یک بازنشسته به عنوان مدیر عامل کلاله که ریس دفتر قره جه طیار نماینده گنبدکاووس هم می باشد و همین امر(تداخل کاری مدیریت با مسولیت دفتر نماینده) باعث شده که این فرد نتواند در طول هفته وظایف خود را به درستی انجام دهد.

گنبد کاووس :  آوردن آقای پ ( از دوستان مدیر کل) فوق دیپلم و برکناری شیر محمدی متخصص و کارشناس که فقط 6 ماه ریس اداره تعاونی روستای گنبد بود .

وضعیت شرکت‌ها : گفته می شود برخی از آنها در آستانه ورشکستگی بوده و فقط با وام رو پا هستند و هیچ برنامه‌ای و مدیریتی جهت درآمدزایی ندارند.

هیئت مدیره استان : گفته شده مدیر کل تعاون روستایی استان یکی از دوستان قدیمی خود به نام( آ - ت )که دیپلم هم ندارد را به عنوان رییس هیات مدیره استان منصوب کرده است، در حالی که ریس هیت مدیره استان باید آدمی باسواد ، جوان و انقلابی باید باشد .

این گزارش حاصل تماس های مردمی و‌گزارشات محلی از شرق استان است و انتشار آنها جهت مراقبت و نظارت رسانه ای به عنوان رکن چهارم دموکراسی است  و قطعا مدیر کل تعاون روستایی استان نیز پاسخهایی دارند و این رسانه آمادگی دارد هم به صورت حضوری و هم مجازی ، نکات مد نظر ایشان را به سمع و نظر مخاطبین استانی برساند.

انتهای پیام /

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.