1398-10-11 12:48
167
0
66882
فرمانده سپاه نینوای گلستان:

حضرت زینب(س) عامل ماندگاری حماسه کربلا بود/ پرستاری، از مصادیق خدمت رسانی به مردم است

فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: حضرت زینب (س) باعث ماندگاری حماسه کربلا بود و اگر آن حضرت نبود؛حماسه آفرینی های ظهر عاشورا بعد از چند سال به فراموشی سپرده می شد.

به گزارش گلستان ما، سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا در همایش ولادت حضرت زینب (س) و گرامیداشت روز پرستار در بیمارستان طالقانی گرگان اظهار داشت: در طول تاریخ اسلام، دفاع حضرت زهرا (س) از امیرالمونین (ع) و پرستاری حضرت زینب (س) از امام سجاد(ع) به ترتیب دفاع و پرستاری از امام زمان خویش بود.
وی افزود: حضرت زینب(س) به واسطه تربیت الهی و انسانی خویش، نهضت سیدالشهدا(ع) را ماندگار کرد و باید متذکر شویم که آن حضرت باعث ماندگاری حماسه کربلا بود؛ در غیر اینصورت حماسه آفرینی های ظهرعاشورا بعد از  چند سال به فراموشی سپرده می شد.
سردار معروفی یادآور شد: شهادت امیرالمونین (ع)، شهادت حضرت مجتبی (ع) و وقایع دشت نینوا و صبر حضرت زینب(س)در قبال آن حجم از مصائبی که بر ایشان وارد آمد؛  نشان داد که در منطق اسلام ناب محمدی(ص) جنسیت افراد مطرح نیست و رعایت نکات اخلاقی و عرفی اصل والایی می باشد؛ لذا ضرورت دارد تا بدانیم آن حضرت تا چه اندازه برای نجات اسلام ناب محمدی، آن حجم از مصائب را تحمل کرد.
وی تاکید کرد: درهیچ مقتل و کتابی سراغ ندارید که حضرت زینب (س) از کربلا تا شام جایی بدون اجازه از امام زمان خویش خطبه خوانده باشد؛ و این نشان از ولایتمداری آن حضرت است.
فرمانده سپاه نینوای استان گلستان ادامه داد: شخصیت این خانواده نمونه ای برای همه مسلمین و بشریت می باشد و باید تاکید کنیم که موضوع شیعه و سنی، پیرامون اهل بیت مطرح نیست و حضرت زینب (س) زینت اهل بیت(ع) است و شاخصه هایی همچون ایمان، بصیرت و صبر از ویژگی های ایشان می باشد.
سردار معروفی با بیان اینکه شغل پرستاری لذت بخش است؛ اظهار داشت: هیچ کس به اندازه یک پرستار لذت بهبود یافتن بیمار را درک نمی کند؛ چرا که پرستار لحظه به لحظه در زمان معالجه و درمان بیماری در کنار وی است.
وی با خطاب قرار دادن پرستاران و پرسنل بیمارستان طالقانی، تاکید کرد: با توجه به اینکه این بیمارستان، بیمارستان اطفال می باشد،شما علاوه بر کار بزرگ پرستاری، از نسل آینده کشور نیز مراقبت می کنید.
فرمانده سپاه نینوای گلستان با فراقومیتی و مذهبی خواندن شغل پرستاری در خدمت رسانی به مردم؛ گفت: خدمت به مردم عین عبادت است و باید همه‌ی تلاشها در این راستا باشد؛ ضمن اینکه تاکید می کنیم پرستاری یکی از مصادیق خدمت رسانی به مردم است.

انتهای پیام/

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.