1399-01-07 13:32
100
0
67942
احمد تجری خبر داد:

تولید و توزیع بیش از 65 هزار ماسک و کاور بهداشتی / 325 بازدید از تاسیسات گردشگری با هدف جلوگیری از کرونا ویروس

مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت : به همت هنرمندان صنایع دستی استان تاکنون بیش از 65 هزار ماسک و کاور بهداشتی در سطح استان تولید و توزیع شده است.

به گزارش گلستان ما ؛ احمد تجری مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان صبح امروز پنجشنبه 7 فروردین در گفت و گو با این پایگاه خبری اظهار کرد : هنرمندان صنایع‌دستی استان به دلیل افزایش نیاز به ماسک در روزهای شیوع ویروس کرونا، به صورت داوطلبانه و برای جلوگیری از شیوع این ویروس به کمک مردم آمدند و در کارگاه‌های خود با تولید ماسک‌ و کاورهای بهداشتی و همچنین توزیع اقلام بهداشتی، برای رفع بخشی از نیازهای مردم در این حوزه تلاش می‌کنند.

تجری  با اشاره به این‌که با تلاش هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی استان ظرفیت تولید ماسک و کاور بهداشتی در سطح استان در حال افزایش است، خاطرنشان کرد: روند تولید ماسک توسط هنرمندان استان از نیمه اسفندماه 98 آغاز شد و تاکنون بیش از 65 هزار ماسک و کاور بهداشتی در سطح استان تولید و توزیع شده است.

وی تصریح کرد : تعدادی از این هنرمندان با اهدای ماسک‌های تولیدی خود به گروه‌های کمتر برخوردار جامعه توانستند بخشی از نیاز این روزهای استان را رفع کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان همچنین از تشدید بازدیدهای نظارتی و اجرای بیش از 325 بازدید از تاسیسات گردشگری سطح استان با هدف بررسی روند اجرای دستورالعمل پیشگیری از کرونا ویروس خبر داد.

 

 

تجری اشاره کرد : باهدف پیشگیری از شیوع کرونا ویروس، دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای پیشگیری از شیوع این ویروس به تأسیسات گردشگری استان ارسال شد و برای اجرای دقیق و کامل اقدامات پیشگیرانه متناسب با این دستورالعمل‌ها، تیم‌های نظارتی در سطح استان تشکیل‌شده است.

وی با اشاره به این‌که از 29 اسفندماه 98 تا کنون 325 موردبازدید از تاسیسات گردشگری استان صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: ازاین تعداد 98 مورد بازدید از مراکز اقامتی، 150 مورد بازدید از مراکز پذیرایی وبین‌راهی، 12 مورد بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و 65 مورد بازدید از سایر مراکز و تاسیسات گردشگری استان انجام شده است.

تجری اضافه کرد: این بازدیدها باهدف تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا و همچنین تاکید بر اجرای همه مفاد دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری وصنایع‌دستی صورت گرفته است.

وی یادآور شد : در روند بازدیدهای نظارتی که از سطح استان با همراهی دستگاه‌هایی چون نظارت بر اماکن عمومی اجرا می‌شود، از فعالیت 4 واحد اقامتگاه خانه مسافر غیرمجاز در شهرستان‌های گرگان و بندرترکمن که بی‌توجه به شرایط موجود اقدام به پذیرش مسافران می‌کردند، جلوگیری شد.

این مقام مسئول اذعان کرد : با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده بازدید‌های نظارتی از تاسیسات گردشگری استان در طول نوروز ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و عدم اجرای دستورالعمل پیشگیری از کرونا ویروس با واحدهای خاطی برخورد جدی خواهد شد.

انتهای پیام /

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.