1398-01-30 13:44
814
0
62674
وقتی یک استان صاحب نداشته باشد؛

برکناری عجیب رئیس جمعیت هلال‎احمر شهرستان آق قلا در میانه معرکه امدادرسانی به سیل‎زدگان/ ناراحتی مردم و مسئولین از این تصمیم نادرست/ چرا هزینه‎سازی و فرصت‎سوزی می‎کنید؟

شنیده موثق از تصمیم برای برکناری ناگهانی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آق قلا در وسط معرکه حادثه سیل ناخوانده و ویرانگر نوروزی و فعالیت های جدی این مجموعه حکایت دارد ، تغییر در مجموعه ای که یکی از محورهای اصلی امداد رسانی در مناطق سیل زده و در میانه این راه است .

به گزارش گلستان ما، گویا ، روز گذشته هروی رئیس هلال احمر استان گلستان با صدور حکمی " حسن پاک نیا " را به سِمَت رئیس هلال احمر شهرستان آق قلا منصوب نموده است .

حکم این انتصاب نابجا ، ظهر دیروز در حالی که " جواد رضاپور " مدیر هلال احمر آق قلا در ادامه امداد رسانی ها در میدان کمک به مردم سیل زده حضور داشته ، بصورت اتوماسیون اداری ارسال شده است .

این تصمیم نادرست در حالی صورت گرفته است که رضاپور [ رئیس فعلی هلال احمر آق قلا ] در دوره مسئولیتی خود و بخصوص در سیل اخیر ، پای کار بوده است .

 در زمان کنونی و در شرایط حاضر ، ربط دادن چنین جابجایی مدیریتی به هر گونه مساله و موضوعی ، توجیه بلاوجه است ؛ چه بهانه سفر ابتکار باشد ، چه ضعف در هماهنگی و عملکرد استانی و چه شائبه سیاسی و انتخاباتی !

این عزل بی پایه و با برخی اغراض خاص ، با ناراحتی مردم و مسئولین شهرستان آق قلا روبرو شده است که با وجود بروز آن در ساعات پایانی روز پنجشنبه به تدریج بازتاب های آن به رسانه ها و فضای مجازی هم کشیده شده است .

گفتنی است این قبیل تصمیمات ناصواب و رفتارهای پارتیزانی در حالی صورت می گیرد که به نظر می رسد استان گلستان ، صاحب و بزرگتری ندارد و انگار بعضی لابی های قدرت و ثروت در پس پرده ها ، مناسبات سیاسی و اداری استان را رقم می زنند که بوهای بد آن از کیلومترها فاصله به مشام می رسد !

از طرفی صاحب همین تصمیم عجیب ، در روزهای پرالتهاب سیل گلستان با بردن دکتر پیوندی رئیس هلال احمر کشور به رستوران مُجلّل ملل گرگان و انتشار تصاویر آن در رسانه ها ، وی را به انفعالی شدید واداشت .

در پایان باید یادآور شد که هزینه های این گونه رفتارهای اشتباه و تصمیمات نابخردانه را فقط مردم پرداخت می کنند که این روزها انتظار سرعت و تمرکز در رسیدگی و حل مشکلات متعدد ناشی از سیل را دارند ، نه جابجایی نا به هنگام و بی فایده را.

امیدواریم همان هایی که ادعای محوری و بزرگتری در استان را دارند و یا به ظاهر حرف شان خریدار دارد ؛ برای رضای خدا و خدمت بی منت به مردم ، جلوی چنین موارد نامناسب اداری و مدیریتی را بگیرند ، بخصوص در مواقع و شرایط خاص.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.