1398-10-20 16:26
104
0
67043
ائمه جمعه گلستان:

اقدام موشکی سپاه ابهت شیطان بزرگ را در هم شکست و قلب ملت ‌را تسکین داد

ائمه جمعه گلستان با اشاره به اینکه حضور مردم در مراسم سردار سلیمانی همه سرمایه‌گذاری آمریکا برای ایجاد شکاف بین نظام و مردم نقش برآب کرد، گفتند: ایران اسلامی باهدف قراردادان پایگاه نظامیان امریکا ابهت این شیطان بزرگ را در هم شکست و از بین برد.

به گزارش گلستان ما، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه گرگان با بیان اینکه باید به مردم آمریکا ثابت کرد که رژیم آمریکا این کشور را در همه دنیا مبغوض ملت‌ها قرار داده است، اظهارداشت: همه سرمایه‌گذاری آمریکا برای ایجاد شکاف بین نظام و مردم ایران نقش برآب شده است.

وی افزود: سپهبد شهید سلیمانی در دوران حیات منشأ اثر بودند و شهادت این شهید سبب تحول در منطقه شد و اتحاد و انسجام بین مردم را رقم زد.

نماینده ولی فقیه در گلستان تصریح کرد: دشمن احمق تصور می‌کرد با شهادت سردار سلیمانی مقاومت و مبارزه با استکبار و شیاطین به پایان می‌رسد حال آنکه این اتفاق تازه آغاز کار است.

نورمفیدی گفت: امید است سپاه قدس راه حاج قاسم را طی کند و دماغ مستکبران عالم را به خاک بمالد.

 وی با بیان اینکه بعد از شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی و المهندس و همرزمانشان  ملت ایران و ملت‌های منطقه فریاد « انتقام انتقام» سر دادند، بیان کرد: انتقام نخست از رژیم مفسد آمریکا همان کینه و نفرتی بود که ملت ایران و سایر ملل مسلمان از خود بروز دادند، کینه مردم نسبت به آمریکا مسأله ساده‌ای نیست، مردم در گذشته نسبت به آمریکا نفرت و بغض داشتند اما بعد از شهادت سردار سلیمانی این مهم پررنگ‌تر و بیشتر شده است.

 

امام جمعه گرگان با بیان اینکه  ترامپ و رژیم تروریستی آمریکا نسبت به همه ملت‌ها گرگ و درنده هستند، یادآور شد: همانطور که نفرت و فریادهای ملت ایران در دوران شاهنشاهی موجب فرار شاه از ایران شده است امروز هم فریادهای منطقه موجب می‌شود آمریکا از منطقه خارج شود.

نورمفیدی تأکید کرد: دشمن برای جدایی مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش بسیاری کرد و اخیراً نیز فتنه بنزین را راه‌اندازی کردند اما بعد از شهادت حاج قاسم شور و شعور ملت ایران را مشاهده کردند و به آنها ثابت شد که ملت ایران با وجود مشکلات اقتصادی همراه و همگام با انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

امام جمعه گرگان با اشاره به حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین‌الاسد آمریکا در عراق متذکر شد: سپاهیان دلاور و عزیز کشورمان پایگاه نظامی آمریکا در عراق را مورد حمله موشکی قرار دادند که اقدام بسیار مهمی بود و کسی تصور نمی‌کرد که ایران مقابل آمریکا اینطور محکم و کوبنده وارد میدان شود.

نورمفیدی با بیان اینکه حمله به پایگاه نظامی عین‌الاسد ضربه مهلکی به آمریکا وارد کرد، خاطرنشان کرد: در 71 سال زندگی رژیم آمریکا سابقه نداشت که کشوری مانند ایران چنین جرأتی داشته باشد، بسیاری از کشورها خواستار چنین اقدامی هستند اما جرأت این کار را ندارند.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه پایگاه عین‌الاسد برای آمریکایی‌ها بسیار مهم بود و پس از حمله موشکی ایران، دشمن جرأت مقابله نداشت، بیان کرد: حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق قلب ملت ایران را تسکین داد و جای دارد از نیروهای مسلح و سپاه دلاور قدردانی کنم.

وی با تسلیت جان باختن جمعی از هموطنان در سقوط هواپیمای بوئینگ 737 بیان کرد: متأسفانه در روز گذشته اتوبوس مسیر تهران-گنبدکاووس دچار حادثه شد و جمهی از مردم استان گلستان جام باختند که به خانواده‌های جان‌باختگان تسلیت عرض می‌کنیم.

اقدام موشکی سپاه ابهت شیطان بزرگ را در هم شکست و از بین برد

حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: قیامت سلیمانی ثمره اخلاص، شجاعت و تدبیر آن شهید بود، این روزهای وعاظ، خطبا، مسئولین و رسانه‌ها همه در رابطه با ابعاد و شخصیت این شهید بزرگوار صحبت می‌کنند.

وی افزود: هرچند آمریکا و اذناب پلیدش از این سردار عزیز در رسانه‌های خودشان به‌عنوان یک تروریست نام می‌بردند ولی مردم نشان دادند آمریکا دروغ‌گو هست و حرف‌های مفتی میزند و با حضور خودتان دهان آن‌ها را درهم کوبیدید.

خطیب جمعه گالیکش گفت: دشمن‌شناسی یکی از وظایف ملی و انقلابی ما است، آمریکا و رژیم صهیونیستی دشمن اصلی ما هستند، برخی کشورهای منطقه هم علیه ما حرف‌هایی می‌زنند ولی دشمن اصلی ما آن‌ها نیستند.

امام‌جمعه گالیکش افزود: فقط شناختن دشمن به‌تنهایی کافی نیست؛ باید راه و نقشه دشمن را بفهمیم، درک کنیم و در مسیر تقابل با دشمن قرار بگیریم؛ این‌ها با بصیرت شکل می‌گیرد.

وی تصریح کرد: عده‌ای فکر نکنند شیطنت و دشمنی آمریکا برابر ملت ما تمام می‌شود، آیات قرآن هم می‌فرمایید باید مقابل دشمن‌ها بایستید تا آن‌ها را عصبانی کنید.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به قیامت امت از کاظمین تا کرمان در تشییع‌جنازه سردار سلیمانی گفت: با نگاهی به تشییع‌جنازه امام خمینی (ره) و سردار سپهبد قاسم سلیمانی که تربیت‌شده حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بود درمی‌یابیم پیام شرکت‌کنندگان این تشییع‌جنازه در عراق و ایران، مرگ بر آمریکا بود.

به گفته وی؛ جبهه استکبار می‌خواست با به شهادت رساندن سردار سلیمانی فضای دو کشور عراق و ایران را با رعب و وحشت و اختلاف همراه کند، اما نتیجه عکس گرفت و مردم وحدتشان را تقویت کردند. رنگین‌کمانی از شرکت‌کنندگان اقوام، مذاهب، اقشار، صنوف، گروه‌ها، شهرها، فرهنگ‌ها و ... در این مراسم مختلف گویای این مطلب بود.

خطیب جمعه گالیکش گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی باگذشت 40 سال بسیاری فکر نمی‌کردند این‌چنین حضور را در تشییع سردار سلیمانی شاهد باشیم اما مردم ما بیدار و هوشیار هستند و انقلاب و خط امام و رهبری را دوست دارند و آمدند و حماسه دیگری را خلق کردند.

وی با اشاره به حوادث پس از شهادت سردار سلیمانی گفت: از اقدام شجاعانه و بهنگام فرزندان انقلابی ایران در هوا و فضای سپاه به خاطر سیلی سخت به آمریکا تقدیر و تشکر می‌کنیم. همچنین از اقدام مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در تصویب و تائید طرح سه فوریتی تروریست خواندن ارتش و وزارت دفاع آمریکا و نهادهای وابسته به این نهاد و از اقدام دولت در برداشت گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات هسته‌ای تقدیر و تشکر می‌کنیم.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به اینکه سیلی سخت ایران گام اول در انتقام سخت از شیطان بزرگ بود گفت: عین العسد که پایگاهی بزرگ و برخوردار از فرودگاه بزرگ نظامی، بیمارستان پیشرفته، سینما و رستوران بود طی سال‌های 1980 تا 1987 میلادی توسط صدام ساخته‌شده بود، آمریکایی‌ها در سال 1382 آنجا را اشغال کردند و در سال 1389 آن را تخلیه کردند و 5 سال بعد به بهانه مبارزه با داعش دوباره آنجا را تصرف کردند تا زمانی که ایران آن را هدف قرارداد.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: در برای هدف قراردادان این پایگاه از دو نوع موشک فاتح 313 با برد 500 کیلومتر و موشک قیام با برد 800 کیلومتر استفاده شد، موشک قیام دو ویژگی مهم داشت، اول از سیستم مختل‌کننده رادار برخوردار بود و دوم در آن کلاهک بارانی و منتشر شونده استفاده‌شده بود که دقت در هدف‌گیری دارد و هم‌شدت تخریب را چند برابر می‌کند.

وی افزود: در این عملیات 13 موشک به سمت پایگاه نظامی آمریکا شلیک شد و 30 هدف مورد اصابت قرار گرفت، نکته بسیار هم در این عملیات عجز سامانه‌های راداری آمریکا بود که نتوانستند موشک‌های ایرانی را ردگیری و منهدم کنند.

به گفته امام‌جمعه گالیکش؛ بعد از جنگ جهانی دوم از سال 1941 هیچ کشوری نتوانسته به پایگاه‌های آمریکایی حمله کند اما پس از 80 سال فرزندان سپاهی این مرزوبوم آمدند یک‌بار دیگر به پایگاه‌های نظامی شیطان بزرگ حمله کردند و یک‌بار دیگر بینی آن‌ها را به خاک مذلت مالیدند.

خطیب جمعه گالیکش تأکید کرد: آنچه در این عملیات بسیار مهم است این شجاعت و حرکت بسیار خوب است که ابهت این شیطان بزرگ را در هم شکست و از بین برد.

حجت‌الاسلام دلبری در پایان گفت: آن چیزی که کشور ما را نگه می‌دارد محور مقاومت، اتحاد، وحدت، نگاه به درون کشور، نگاه نکردن به بیرون کشور و حرف‌شنوی داشتن از مقام معظم رهبری است؛ خدمت مجاهدانِ به این مردم خوب است که می‌تواند بر عمر این انقلاب بافزاید و ما را در سالیان پیش رو با موفقیت بیشتر روبرو کند.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.