1398-02-29 08:11
302
0
63309
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:

اعتکاف رمضانیه در گلستان برگزار می شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: امسال در دهه آخر ماه رمضان اعتکاف رمضانیه در سراسر گلستان برگزار می شود.

به گزارش گلستان ما، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد  ظهر امروزدر جمع خبرنگاران استان از برگزاری اعتکاف رمضانیه در گلستان خبر داد و اظهار کرد: موضوع اعتکاف در دهه آخر ماه مبارک رمضان یکی از سفارشات پیامبر(ص) است که ایشان خود در دهه آخر این ماه مبارک جزو معتکفین بودند.

وی افزود: اعتکاف رجبیه در گلستان به صورت وسیع انجام شد که الان هم به حالت خود باقی است و از آنجایی که اعتکاف رمضانیه از سفارشات پیامبر(ص) است پیشنهاد شد این کار امسال در استان انجام شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به اینکه امسال آن دسته از هم استانی هایی که شرایط برای آن ها فراهم است معتکف شوند نسبت به برگزاری اعتکاف رمضانی اقدام کنند، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده کارهای اولیه صورت گرفت و اکنون بخشی از مساجد اعلام آمادگی کردند و شرایط برای برگزاری این مراسم معنوی کاملا محیا است.

وی با بیان اینکه سه روز آخر رمضان برای اعتکاف رمضانیه در نظر گرفته شده است، یادآور شد: تمامی مساجد شهرها و روستاهای استان آمادگی دارند اگر فردی قصد دارد در روزهای دهه آخر رمضان معتکف شود پذیرای آن ها باشد.

ولی نژاد از آمادگی کامل ستاد اعتکاف رمضانیه در تمای شهرستان ها برای ثبت نام معتکفین خبر داد و اظهار کرد:  اکنون ثبت نام معتکفین در شهرستان های استان آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: در سال های گذشته بخشی یا اندکی از مساجد استان نسبت به اعتکاف رمضانیه اقدام می کردند اما به صورت وسیع برنامه ریزی نشده بود که امسال طبق برنامه ریزی های انجام شده این کار با گستردگی بیشتری انجام خواهد شد که امید است شاهد حضور پررنگ همه مردم اعم از برادران و خواهران شیعه و سنی به ویژه جوانان در استان باشیم.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.