1398-12-07 11:14
378
0
67643
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان :

ارسال 30 آزمایش بیمار مشکوک به کرونا به تهران / تنها بیمار کرونایی گلستان درمان شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت : تاکنون 30 نمونه آزمایش ویروس کرونا از گلستان به تهران ارسال شده که جواب 3 نمونه آمده که دو تا منفی و یکی مثبت اعلام شده و خوشبختانه حال تنها بیمار کرونایی گلستان نیز خوب است .

به گزارش گلستان ما ؛ دکتر عبدالرضا فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان صبح امروز چهارشنبه 7 اسفند ماه در گفت و و با این پایگاه خبری اظهار کرد : آمادگی ما در استان گلستان از روز چهارشنبه هفته گذشته با مشاهده اولین مورد مبتلا به ویروس کرونا در شهر قم ، در استان گلستان اعلام شد و ما هم نیروها را برای مقابله با این بیماری بسیج کردیم .

فاضل افزود : بعد از اطلاع آمدن ویروس به ایران ،  بلافاصله به تمامی مراکز درمانی و کادر پزشکی خود اعلام آماده‌باش کردیم و از آنها خواستیم تا در مراکز بهداشتی حضور داشته و با موارد مشکوک خیلی سریع مقابله نمایند.

وی در خصوص آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان گلستان گفت : تاکنون 30 مورد آزمایش ویروس کرونا از استان گلستان به تهران ارسال شده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد : از این 30 مورد مشکوک به کرونا  جواب 3 مورد به دست ما رسیده که از این تعداد نتیجه آزمایش 2 مورد منفی بود و یک مورد مثبت نیز خوشبختانه درمان شده است.

دکتر فاضل در پاسخ به سوال خبرنگار ما که این بیماری چه درمانی دارد ، خاطرنشان ساخت : این بیماری داروی خاصی ندارد و مردم باید با خود مراقبتی‌های بهداشتی زمینه عدم شیوع و گسترش این بیماری را ایجاد کنند.

وی ضمن بردباری و صبر پرستاران و کادر درمانی مراکز بهداشتی و درمانی گفت :  پزشکان و پرستاران استان نیز به رغم تمام مشکلات و مطالباتی که دارند با ایثار و ازخودگذشتگی به بیماران خدمت می‌کنند.

فاضل ادامه داد: علاوه بر چند بیمارستان که به صورت ویژه در اختیار بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا قرار گرفته است در تمامی بیمارستان‌های استان بخشی را به این موضوع اختصاص داده‌ایم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مراجعان مراکز درمانی و بیمارستانها در هفته اخیر زیاد شده ، اضافه کرد :  در حال حاضر در همه بیمارستان‌های استان گلستان بخشی از تخت‌ها برای بستری بیماران حاد تنفسی در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به اینکه از روز پنجشنبه تاکنون سه تن از بیماران که دچار سندرم حاد تنفسی فوت کردند افزود : هنوز جواب آزمایش آنها تاکنون نیامده و نمی توان علت فوت را به بیماری کرونا نسبت داد .

وی با بیان اینکه مردم به شایعات فضای مجازی اهمیت ندهند، گفت :  از مردم می خواهم تا از توجه به شایعات و اخبار غیرموثق پرهیز و اخبار صحیح را از رسانه‌های معتبر و سایت وبدا دانشگاه علوم پزشکی دریافت کنند.

دکتر فاضل در پاسخ به این سوال که مردم چگونه با شما ارتباط داشته باشند ،  بیان کرد : مردم استان گلستان اگر در مورد کرونا و مسائل پیرامون آن سوالات و شبهاتی دارند می توانند از طریق تلفن گویا 0173150 از ما بپرسند و جواب خود را دریافت کنند .

انتهای پیام /

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.