1393-06-10 18:45
2129
4
2114
دغدغه جدی مردم گرگان ؛

آیا رئیس جدید شورای شهر گرگان روند رو به رشد شهر را دنبال خواهد کرد؟

در این روند اصلاح و توسعه شهر گرگان نباید از جایگاه ناصر گرزین رئیس شورای سال اول دوره چهارم شهر گرگان به این سادگی گذشت . اگر بگوییم تاثیرگذار ترین مهره سال اخیر گرگان ناصر گرزین بوده سخن به گزاف نگفته ایم .

به گزارش گلستان ما ؛ در آستانه انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر گرگان گمانه زنی های مختلفی در خصوص انتخابات هیئت رئیسه سال دوم از دوره چهارم شورا در فضای مجازی منتشر می شود .

در این میان برخی تحلیل ها منطبق با خواست گروه شکست خورده در سال اول دوره چهارم و مشخصا به گروه چراغعلی تحت عنوان " توسعه پایدار گرگان " است که مدعی اند اقتدار شورا باید بازگردانده شود و یا تحلیل دیگری که مدعی بود فضای انتخاباتی فعلی تاثیر پذیر از انتخابات سال آینده مجلس است و در فضای فعلی ابراهیم جرجانی بهترین گزینه است .

اما فارغ از این دو نگاه سیاسی مطرح شده که نمک اخبار و تحلیل ها در فضای مجازی است ، بحث اصلی توسعه شهر گرگان است که یک سالی است بصورت جدی در دوره چهارم دنبال می شود ، جدای از مباحث مهم مطرح شده در دوره چهارم و حواشی که در این یک سال اخیر گذشت که در این مجال قصد ورود به آن را ندارم اما مردم گرگان در این یک سال به این باور رسیده اند که جمعی از دلسوزان و نخبگان شهر به دنبال اصلاح روند گذشته و توسعه و آبادانی شهر گرگان هستند .

در این میان می توان به انتخاب حسین صادقلو شهردار کارکشته ، فهیم و کاربلد اشاره کرد که در عمر کوتاه انتصاب خود توانست افق بلندی در توسعه شهر گرگان باز کند که نمونه کوچکی از آن افتتاح و کلنگ زنی چندین روگذر و زیرگذر و کار کارشناسی برای چندین پروژه مهم از جمله قطار شهری گرگان است که می تواند برای سالهای آینده شهر گرگان را مناسب شان یک مرکز استان بکند .

در این روند اصلاح و توسعه شهر گرگان نباید از نقش و جایگاه ناصر گرزین رئیس شورای سال اول دوره چهارم شهر گرگان به این سادگی گذشت . اگر بگوییم تاثیرگذار ترین مهره سال اخیر گرگان ناصر گرزین بوده سخن به گزاف نگفته ایم .

پافشاری و اصرار بر روی حسین صادقلو به عنوان شهردار ، ایستادگی در مقابل طیف زیاده خواه که شهر گرگان را برای مطامع خود می خواستند تا جاده صاف کن آنها در انتخابات آتی باشد ، همکاری در واگذاری زمین سبزه مشهد برای ارامگاه استاد لطفی و افتتاح روگذر میدان قندهاری ، ایجاد ثبات و آرامش در فضای شورا ، ایجاد تعامل سازنده و بی حاشیه بین شورا و شهرداری گرگان تنها نمونه های اندک از عملکرد مثبت گرزین هستند که می توانند شخصیت ناصر گرزین را در این یک سال موجه و  کارنامه وی را قابل قبول نشان دهند .

نگاه فراجناحی و دلسوزی برای شهر گرگان و مردم آن ، اتاق همیشه شلوغ و پاسخگویی با حوصله رئیس شورا زبانزد مردم شهر است و در بین 13 عضو شورا ، مردم همواره پشت در رئیس شورا برای دیدار و گفتگو با وی منتظر نشسته اند و این خود حکایت از مردم داری این عضو شورا دارد .

به هر حال ناصر گرزین در این یکسال نشان داد توانمندی و مدیریت شایسته بر عرصه ریاست شورا را دارد اما او برای ادامه کار در سال دوم  در یک تنگنا قرار گرفته و آن حضور حسین ربیعی دوست و همفکر وی برای ریاست شوراست که کار را برای وی سخت کرده و عنوان کرده در کنار ربیعی خواهد بود .

در تحلیل بعدی به صف بندی های موجود در این عرصه و برگ برنده اصلی انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر گرگان اشاره خواهم کرد.

 

عماد   محمدرضا پور

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

متحير

عجب!

0
0
پاسخ
1393-06-10 19:28
سامان

سلامبنده یک اصلاح طلب هستم و آقای ناصر گرزین را اصولگرا نمی دانم.در انتخابات شوراها به ایشان رای داده بودم. از قبل ایشان را می شناختم،همکار پدرم در آموزش و پرورش گرگان بودند!انسانی پر انرژی و توانمند هستند!امیدوارم ،آقای گرزین دوباره به ریاست شورا برسد.برای آقای گرزین و تمام اعضای شورای شهر،آرزوی موفقیت دارم.

0
0
پاسخ
1393-06-11 12:07

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.