1398-01-12 11:59
892
0
62268
فرماندار مراوه‌تپه:

یکهزارو 600 واحد مسکونی مراوه‌تپه در سیل خسارت دید

فرماندار شهرستان مراوه‌تپه گفت: بارش‌های شدید و سیلاب‌های به وجود آمده روزهای منتهی به سال جدید سبب خسارت به یک‌هزار و 600 منزل مسکونی در این شهرستان شد.

به گزارش گلستان ما، یازمراد کوسه‌غراوی در گفت و گو با خبرنگار فارس در شهرستان مراوه‌تپه اظهارداشت: سیل اخیر سبب خسارت‌های زیادی به راه‌های ارتباط روستایی، مزارع کشاورزی، آب‌بندان‌ها و باغات این شهرستان وارد کرد. یک‌هزار و 600 واحد مسکونی نیز در این حادثه خسارت دید.
وی افزود: متاسفانه خانه‌های عشایر و چادرهای آنها تخریب شده و بیشتر دام‌ها تلف و آغل‌های گوسفندان نیز از بین رفته است.

فرماندار شهرستان مراوه‌تپه بیان داشت: در این شهرستان 8 هزار و 349 واحد مسکونی از مقاومت کمی برخوردار هستند که در این حادثه طبیعی 990 واحد مسکونی تخریب شدند.

وی ادامه داد: دو روستا از توابع بخش مرکزی و دهستان «پالیزان» به سبب رانش زمین و شکسته شدن تیرهای چراغ برق، از نعمت برق محروم هستند، نیروهای شبکه توزیع برق در تلاش هستند تا هر چه سریع‌تر برق‌رسانی به این روستاها انجام شود.

کوسه‌غراوی گفت: رانش زمین در راه‌های ارتباطی و داخل برخی از روستاهای بخش «گلیداغ» مشاهده شده و نیروهای راهداری با تمامی امکانات در مسیر این روستاها مستقر شدند تا مشکلی برای افراد در حال تردد ایجاد نشود.

وی ادامه داد: به جز مسیر ارتباطی دو روستا بقیه مسیرهای ارتباطی روستایی و شهری در شهرستان مراوه‌تپه باز و تردد در آنها جریان دارد.

فرماندار شهرستان مراوه‌تپه خاطرنشان کرد: راه‌های تردد عشایر نیز بازگشایی شده و به کمک جمعیت هلال احمر اقلام مورد نیاز و چادر بین عشایر توزیع شده است.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.