1398-09-10 00:23
922
0
66486
به مناسبت سالروز ورود امام حسن عسگری(ع) به گرگان برگزار شد؛

گلباران قدمگاه امام حسن عسگری(ع) در گرگان + تصاویر

همزمان با آغاز هفته فرهنگی گرگان و سوم ربیع الثانی سالروز ورود امام حسن عسگری(ع) به گرگان، امروز قدمگاه امام حسن عسگری (ع) در این شهر با حضور مردم و مسئولان استانی و شهری گلباران شد.

 سوم ربیع الثانی سالروز ورود و سفر امام حسن عسگری (ع) به جرجان استان گلستان فعلی و متبرک شدن این شهر به قدوم نازنین حضرت است.استان گلستان فعلی که در گذشته مشهور به جرجان و استرآباد بود دارای یک شناسنامه روشن و تاریخ پرفراز و نشیبی ست که در آن وقایع مهمی رخ داد که از جمله آن می‌توان به طی‌الارض امام حسن عسکری به این سرزمین اشاره کرد.

 بنا به گفته محدثین امام حسن عسکری آن زمان 23 سال سن داشتند.

امروز همزمان با سوم ربیع الثانی سالروز ورود امام حسن عسگری(ع) به گرگان و هفته فرهنگی گرگان، قدمگاه امام حسن عسگری (ع) در این شهر با حضور مردم و مسئولان گلباران شد.

شهردار گرگان در این مراسم اظهار کرد: مصوبه هفته فرهنگی گرگان که بنای این گرامیداشت بزرگ بوده در این دوره مدیریت شهری و این دوره شورای اسلامی شهر گرگن انجام شد. شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگان در تلاشند همواره هفته فرهنگی گرگان بهتر از سال قبل برگزار شود.

عبدالرضا دادبود ادامه داد: شهرداری گرگان در این دوره مدیریت شهری در کنار توجه به موضوعات عمرانی، معتقد است باید به مسایل فرهنگی و ارزشی نیز به صورت ویژه توجه شود.

شهردار گرگان گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا شهر دارالمومنین گرگان که در همه عرصه‌ها عشق و ارادت خود را به اهل بیت(ع) ثابت کرده به شهر انتظار تبدیل شود.

حجت الاسلام سید علی طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان هم در این مراسم با اشاره به تصویب هفته فرهنگی گرگان در شورای شهر از 3 سال پیش، گفت: قدمگاه امام حسن عسگری(ع) با اختیار خودشان به منطقه جرجان و استرآباد سفر کردند.

وی افزود: نیاز است که حرکت ادامه داده شود و این فضای فرهنگی بازسازی شود و با برنامه‌ریزی این واقعه به مردم و جوانان معرفی شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم

    نظرات

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

    پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

    © کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.