1399-04-20 11:14
278
0
65857
به مناسبت هفته کودک برگزارشد؛

گفتگوی نوجوانان با مسئولان ارشد گلستان

همزمان با هفته ملی کودک گفتمان مشترک نوجوانان با مسئولان ارشد استان گلستان امروز برگزارشد.

به گزارش گلستان ما؛ گفتگوی مستقیم و چهره به چهره نوجوانان گلستانی با مسئولان امروز  با حضور چراغعلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، برزمینی مدیر کل امور اجتماعی استانداری، رجب نسب مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، غیناقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری،گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش و قاسمی معاون فرهنگی دادگستری گلستان و حضور بیش از 200 نفر از نوجوانان استان در گرگان برگزار شد.

 در این نشست عبدالرضا چراغعلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان ضمن قدردانی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به جهت برگزاری این نشست، از این مجموعه بعنوان تنها نهاد تخصصی حوزه کودک و نوجوان نامبرده که وظیفه کشف و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان که سرمایه اصلی جامعه می باشند را به دوش می‌کشند.

وی در ادامه ضمن پاسخ به سوالات مطرح شده در حوزه آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی که توسط نوجوانان حاضر پرسیده شده بود، خواستار تداوم برگزاری این جلسات شد.

در ابتدای این نشست محبوبه رجب نسب مدیرکل کانون هدف از برگزاری این برنامه را دریافت و پاسخگویی به نیازها و پیشنهادات نوجوانان از زبان خودشان دانست و گفت: اگر به راهکارهایی که کودکان و نوجوانان در این نشست‌ها که برخواسته از نیازهای روز آنهاست توجه شود برای برنامه ریزی‌های آینده قابل استفاده خواهد بود، آینده ای که ساختنی است و برای ساخت آن توجه به ظرفیت فکری کودکان و نوجوانان در اولویت است.

وی در ادامه براساس تقویم روزشمار هفته‌ی ملی کودک محورهای گفتمان را تشریح کرد و اظهار داشت: دغدغه‌های نوجوانان موضوعاتی از جمله، حقوق شهروندی، ایمنی و بهداشت، اقتصاد، محیط زیست، فرهنگ مطالعه، آموزش و نیازهای ویژه، آسیبهای اجتماعی،هویت ملی و.. است که قطعا برای رسیدن به توسعه پایدار و جامعه ای سرشار از امید و نشاط تداوم گفتگوی مسوولان و نوجوانان اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

در ادامه این نشست نوجوانان با مطرح کردن سوالات خود پیرامون موضوعات آموزشی و حقوق کودک و نوجوان، حضور زنان و دختران در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی، فضای مجازی و حدود استفاده از آن، امنیت در جامعه ،کنکور و آسیب‌های ناشی از آن، اشتغال و تربیت نوجوان کارآفرین، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، دفاع مقدس و موضوعات مرتبط با عدالت فرهنگی ،دغدغه‌های را مطرح کردند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری در پاسخ به سوال یکی از نوجوانان مبنی اینکه چگونه در برابر آسیب‌های اجتماعی از خود مراقبت کنیم، گفت: هرجامعه ای روشهای مختلفی را در برخورد با آسیب‌های اجتماعی دارد. تجربه نشان داده است آموزش در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید از سنین کودکی مورد توجه قرار گیرد و تقویت بنیان خانواده و گفتگوی صمیمانه در بین اعضای خانواده را به عنوان اصل مهم برشمرد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان نیز در پاسخ به سوال مربوط به حوزه کنکور و آسیب‌های ناشی از آن گفت: برای پیشرفت و ادامه تحصیل توجه و تمرکز بر محتوای کتب درسی می‌تواند بیشتر از شرکت در آزمون‌های کمک درسی موثر باشد چراکه مدرسه بعنوان تنها مسیر امن برای رسیدن به مدارج عالی تحصیل است.

در ادامه این نشست دیگر مسئولان به سوالات مطرح شده نوجوانان پیرامون حوزه ماموریت کاری خود پاسخ دادند و در پایان مقرر شد جهت تداوم گفتمان برنامه ریزی شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.