1398-10-30 13:54
149
0
67209
معاون فرهنگی و اجرایی کانون گلستان:

هجدهمین جشنواره «هنرهای نمایشی» کانون پرورش فکری گلستان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و اجرایی کانون گلستان، از برگزاری مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری در گرگان خبر داد.

لهه مقصودلو با اشاره به شعار این جشنواره با عنوان«نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده»، گفت: ۱۱ گروه از مراکز فرهنگی و هنری سراسر استان در این جشنواره به روی صحنه خواهند رفت.

وی گفت: بر اساس فراخوان و شیوه‌نامه برگزاری جشنواره هنرهای نمایشی کانون که از سوی معاونت فرهنگی کانون ارسال شده است این رویداد هنری در سه بخش نمایش «زنده_عروسکی»، «کتاب‌خانه‌ای» (نمایش خلاق و بازی‌های خلاق) و «نمایش‌نامه‌نویسی» برگزار خواهد شد.

مدیر اجرایی «هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی» یادآور شد: در این دوره از جشنواره ۱۵ گروه از سراسر استان شرکت نموده‌اند که از این تعداد ۱۱ گروه به مرحله استانی راه پیدا کرده و روز پنجشنبه مورخ ۳ بهمن‌ماه در محل مجتمع فرهنگی هنری کانون گرگان به اجرای نمایش می پردازند.

بر این اساس نمایش‌های «مجید، هی و فرچه‌ها» به کارگردانی سارا مهرپویا از مرکز فرهنگی هنری شماره دو گرگان، «شبرنگ» به کارگردانی نفیسه خاندوزی از مرکز فرهنگی هنری کانون دلند، «زال و سیمرغ» به کارگردانی مائده بای مرکز فرهنگی هنری کانون رامیان، «کوزه طلا» به کارگردانی مارال صیادچی از مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون گنبد، « افسانه روباه حلیه‌گر» به کارگردانی مرتضی ممشلی از مرکز فرهنگی هنری کانون مینودشت، «در انتظار بهار» به کارگردانی رضوان ابری از مرکز فرهنگی هنری کانون علی آباد کتول، « نوای گرگ نادان» به کارگردانی شهروز بایی از مرکز فرهنگی هنری کانون گمیشان، «دوستی» به کارگردانی بی‌بی رابغه صوف زاده از مرکز فرهنگی هنری کانون آق قلا، « گمشده » به کارگردانی مشترک سبیکه سادات میرقاسمی و ربابه کلاتی از مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون گرگان، «گوساله لج باز» به کارگردانی لطیفه انصاف و « شازده و پهلوان » به کارگردانی لیلی دولت آبادی از مرکز فرهنگی هنری شماره دو کانون گنبد به اجرا در خواهد آمد.

هجدهمین جشنواره هنرهای نمایش کانون در دو سطح استانی و کشوری برگزار می‌شود و پس از برگزاری مرحله استانی از هر استان سه نمایش به مرحله کشوری راه پیدا می‌کند.

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.