1393-05-15 19:22
726
6
608
انتقاد یک عکاس از نحوه برگزاری روز خبرنگار:

مراسم روزخبرنگار امسال بدتر از سال قبل خواهد بود / حق عکاسان با این روند ضایع خواهد شد

عکاس با تجربه استان گلستان گفت:امسال با این روند مراسم بدتر از سالهای گذشته خواهد بود ، اگر در گذشته کسی که در این عرصه فعالیت نمی کرد مورد تقدیر قرار می گرفت  گفته می شد که حقش نیست ولی امسال با این روند حق افرادی که درعرصه مطبوعات و رسانه فعالیت می کنند ضایع خواهد شد.

به گزارش گلستان ما ، عقیل مهقانی عکاس با تجربه ی خبرگزاری شبستان در گفتگو با گلستان ما با اشاره به اینکه نشریات محلی هنوز به این باور نرسیده اند که آن ها هم نیز نیاز به عکاس خبری دارند ، گفت: اکثر نشریات می گویند به دلیل پائین بودن در آمد نمی توانند یک عکاس ثابت را در مجومعه تحریریه خود داشته باشند.

وی در ادامه از اینکه عکاسان خبری در روز خبرنگار دیده نشده اند انتقاد نمود و گفت : اگر نشریات نیز عکاس ثابت داشته باشند قطعا در حق عکاسان این اجحافی را که صورت گرفته است دیگر شاهد نخواهیم بود.

این عکاس با سابقه گرگانی با اشاره به اینکه باید شان و جایگاه خبرنگاران حفظ شود ، تصریح کرد :  از رسانه هایی که شبانه روز در حال فعالیت هستند یک نفر دعوت می شود در صورتی که در مصاحبه ها و جلسات عنوان می کنند که می خواهیم از خبرنگاران حمایت کنیم .

عکاس خبرگزاری شبستان در ادامه افزود: بهتر است مسئولینی که برای این روز تصمیم گیری نموده اند و بارها  عنوان می کردند که ما می خواهیم افرادی که حقشان نیست را مشخص نمائیم در نگرش خود تجدید نظر نمایند چون با این نوع مراسم شان خبرنگار حفظ نخواهد شد.

مهقانی با اشاره به اینکه امسال با این روند مراسم بدتر از سالهای گذشته خواهد بود ، اظهار کرد : اگر در گذشته کسی که در این عرصه فعالیت نمی کرد مورد تقدیر قرار می گرفت  گفته می شد که حقش نیست ولی امسال با این روند حق افرادی که در عرصه مطبوعات و رسانه فعالیت می کنند ضایع خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد : عکاسان خبری افرادی هستند که در همه جا برای اطلاع رسانی حضور دارند و معمولا با علاقه برای اطلاع رسانی در مراسم های مختلف حضور پیدا می کنند و جزء افراد پرتلاش این عرصه هستند .

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

r.sh

درورد بر عقیل مهقهانی عزیز بدلیل بیانات حرف حق! اما دریغ از گوش شنوا!!!!!!!

0
0
پاسخ
1393-05-15 08:59
shokofe35

واقعا حرف کاملا منطقی بیان شده است! در این چند ساله نه تنها مدیران و مسئولین به خبرنگاران ارزش وجایگاهی قائل نمی شوند بلکه روز به روز شرایط بدتر و امسال نیز با این نوع برنامه ریزی در حق خبرنگارارن و واقعا بویژه خاص عکاسان که بنده به دلیل دوستی با چند تن از این عزیزان در جریان سختی کار آنها هستم باید عرض کنم اجحاف بزرگی است. یه تشکر ویژه هم از سردبیر خبرگزاری (ش)

0
0
پاسخ
1393-05-15 09:03
ج تنگه!

همه دوستان خبرنگار روزتون مبارررررررک// بویژه 4تا از دوستان نزدیک عکاسم که واقعا از نزدیک در این چند ساله در جریان سختی کار شون بودم.عقیل مهقانی+مجید میهن دوست+محمد چارک+مصطفی حسن زاده

0
0
پاسخ
1393-05-15 09:06

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.