1399-04-21 15:31
118
0
69361
طی پیامی انجام شد؛

دعوت نماینده ولی فقیه از گلستانی ها برای شرکت در جشنواره رضوی

طی پیامی آیت ا...نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان شهروندان گلستانی را به شرکت در جشنواره رضوی دعوت کرد.

به گزارش گلستان ما، با توجه به تمدید دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، آیت ا...سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه دراستان گلستان طی پیامی شهروندان گلستانی را به شرکت در مسابقات کتابخوانی رضوی دعوت نمود.

متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرهنگ بشری همواره ازطریق کتاب به نسلهای بعد منتقل می شده و بشر بارجوع به کتاب نه تنها از سرنوشت اقوام پیش ازخود مطلع می شده بلکه از تجربیات ارزشمند گذشتگان استفاده می کرده است. کتاب یکی از مهمترین منابع معرفتی بشر و همواره ازگذشته دور تاکنون به عنوان یک منبع مهم برای شناخت ارزش ها و انتقال آنها بوده است.

در عصر جدید نیز کتاب در کنار سایر رسانه ها نقش خود را ایفا میکند. کتاب چه به شکل فیزیکی و چه به شکل الکترونیک می تواند در فرهنگ سازی و نهادینه کردن ارزش های دینی نقش موثری ازخود در جامعه نشان دهد.

نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز با هدف تبیین، ترویج و بسط فرهنگ دینی اسلامی به خصوص فرهنگ رضوی در چند سال گذشته در قالب جشنواره مسابقات کتابخوانی رضوی اقدامات در خوری انجام داده است.

این اقدامات از حوزه مسابقات مکتوب تا فضای مجازی برای اقشار مختلف سنی در حوزه های گوناگونی چون مسابقات کتابخوانی مکتوب و آنلاین، مسابقات نقاشی ویژه کودکان، پویش رضوی و... را شامل می شود که می تواند زمینه حضور خانواده ها در این جشنواره با در نظر گرفتن سلایق و ذائقه های مختلف در نظر گرفته شود.

لذا جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی است تا هم شهروندان گلستانی با مراجعه به منابع در نظر گرفته شده توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور هم با سیره اهل بیت و سبک زندگی رضوی آشنا شوند و هم از جوایز در نظر گرفته شده در جشنواره بهره مند شوند.

با امید به اینکه شرکت در چنین جشنواره های ارزشمندی زمینه تقویت سبک زندگی دینی را برای جامعه ما رقم بزند.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.