1397-05-26 15:55
450
0
56132
امام جمعه علی آباد کتول:

توهم حمله دشمن مانع ولایت پذیری مردم کوفه شد/ رهبر معظم انقلاب همواره در آزمون انقلابی و هوشمندی پیروز بوده است

امام جمعه علی آباد کتول با تشبیه دوران حضور حضرت مسلم بن عقیل (ع) در کوفه و حادثه قیام عاشورا به شرایط فعلی کشورمان، گفت: رهبر معظم انقلاب به اذعان دوست و دشمن همواره در آزمون انقلابی گری، ذلت ناپذیری و هوشمندی پیروز بوده اند و مردم باید به فرمایشات ایشان عمل کنند تا در دورانی که دشمن در دست داشتن امپراطوری رسانه به دنبال شایعه پراکنی است، از ریل انقلاب اسلامی خارج نشوند.

به گزارش گلستان ما به نقل از زرین نامه؛ حجت الاسلام سید داوود شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان علی آباد کتول با اشاره به ماجرای شهادت حضرت مسلم بن عقیل (ع) در کوفه، بیان کرد: مردم کوفه و حتی بزرگان شیعیان این شهر در محاسبات خود دچار اشتباه شده و دور حضرت مسلم بن عقیل (ع) را در آن روزهای حساس خالی کردند. آن ها با وجود نماینده و سفیر امام حسین (ع)، به دنبال فتوای خود و دیگران بودند و نگاه نمی کردند که نایب خاص امام میانشان حضور دارد.

وی با اشاره به جنگ روانی ابن زیاد که سبب ترس مردم کوفه از دشمن و جنگ توهمی شد، اظهار کرد: ترسیدن و ترساندن خواص و مردم کوفه از لشکر توهمی دشمن، موجب بی یار و تنها ماندن حضرت مسلم (ع) در کوفه شد.

شاهچراغی با اشاره به اینکه این افراد بعد حدود 4-5 سال برای جبران آن حادثه، تحت عنوان توابین قیام کردند و به شهادت هم رسیدند، اما به دلیل سکوت بی موقع و قیام بی موقعی که داشتند، قیامشان اثری در تاریخ نداشت، اظهار کرد: اگر توابین زمینه حضور امام حسین (ع) را در کوفه فراهم می ساختند و یا در حادثه عاشورا به ایشان می پیوستند، حضرت اباعبدالله (ع) اینگونه مظلومانه به شهادت نمی رسیدند.

وی با تشبیه وضعیت فعلی کشورمان را به شرایط آن روزهای پر از شایعه و اخبار کذب کوفه و تنهایی حضرت مسلم (ع)، تصریح کرد: اگر مردم کوفه دور حضرت مسلم بن عقیل (ع) خالی نکرده، پشت سر رهبری واحد جمع می شدند، ولایت پذیر بودند و نیروی پیاده لشکر ابن زیاد نمی شدند، او در کوفه نمی توانست کاری کند.

شاهچراغی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری 30 سال است که توسط دوست و دشمن آزموده شده و همه به سلامت، شجاعت، هوشمندی، ذلت ناپذیری، اهل سازش نبودن با دشمن، اهل خیانت نبودن به کشور و داشتن زندگی سالم و شفاف اقرار می کنند، تاکید کرد: امروز امپراطوری رسانه در دست دشمنان ماست. با شایعاتشان کاری نداریم، اما اگر می توانند یک برگ سند و مدرک درباره حرف هایشان علیه ایشان رو کنند.

امام جمعه علی آباد کتول با بیان اینکه امپراطوری رسانه یکی از ابزار دشمن است، خاطر نشان کرد: آن زمان شایعه پراکنی، تولید و پخش اخبار کذب و به دست گرفتن افکار عمومی باعث ایجاد حادثه عاشورا و قبل از آن حادثه شهادت حضرت مسلم بن عقیل (ع) شد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند در مشکلات اقتصادی به گفته کارشناسان حداکثر 30 درصد عوامل خارجی همچون تحریم و تهدید نقش دارد و 70 درصد عوامل داخلی نقش دارد که باید هر کس درصد خودش را در این اوضاع اقتصادی پیدا کند، تاکید کرد: قوای سه گانه، مسئولین و مردم عزیز، فرمایشات رهبر معظم انقلاب را اطاعت و اجرا کنند. ایشان در بخش های اقتصاد، صنعت، اشتغال و مباحث معیشتی مردم نظرات کارشناسی دارند.

شاهچراغی همچنین با تاکید بر اینکه باید ترفندهای دشمن را بشناسیم، تصریح کرد: دشمن امروز از هر چیزی علیه جمهوری اسلامی استفاده می کند. مراقب باشیم دچار غفلت نشویم. در زمین دشمن بازی نکنیم و پاس به حریف ندهیم.

امام جمعه علی آباد کتول در پایان خطاب به آن هایی که می گویند دولت باید برود، به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند دولت باید بماند، به تکالیف خود همچون حل مشکلات معیشتی و رفع گرفتاری های مردم عمل کند و مجلس نیز باید همراه دولت باشد. بعضی از مردم دچار مشکلات غیرقابل توصیفی دارند. آن هایی که با مستمری تامین اجتماعی، بهزیستی، کمیته امداد و یارانه زندگی می کند، واقعا دچار مشکل هستند و توقع دارند که امروز اثر فعالیت دستگاه های مختلف را برای حل مشکلات اقتصادی ببینند.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.