1398-01-22 08:50
577
0
62484
در بیانیه ای تشریح شد،

بی‌آبرویی ترامپ با خوش‌رقصی‌ برای صهیونیست‌ها/ سپاه محبوب مردم است

اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی علی‌آباد کتول تاکید کردند: خوش‌رقصی ترامپ برای صهیونیست‌ها آنقدر مضحک است که آبرویی برای او در جهان باقی نگذاشته است.

به گزارش گلستان ما به نقل از زرین نامه، استادان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول در خصوص اقدام خصمانه دونالد ترامپ در خصوص قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:‌ مطابق جنجال‌های تبلیغاتی امپراطور رسانه‌ای، مقرر شده بود سخنان روز جمعه دونالد ترامپ به «تروریستی خوانده شدن سپاه» و «تعیین تکلیف برجام» بینجامد؛ اما در یک عقب‌نشینی آشکار دیدیم که به تحریم کل سپاه پاسداران و حواله کردن موضوع برجام به کنگره آمریکا با یک مهلت ۶۰ روزه بسنده شد.

نکاتی در تحلیل این نمایش مضحک کاملاً مشهود است:

۱- ترامپ در سخنان خود ناخواسته به نقطه اصلی مشکل آمریکا با ایران اشاره کرد و با تمرکزش بر روی توانایی‌های ایران یعنی رهبری، سپاه، قدرت دفاعی، قدرت نفوذ، قدرت برهم زدن معادلات طراحی شده و داشتن مردم متحد، واقعیت مشکلات آمریکا را برملا کرد؛ البته دونالد ترامپ در همین حال اذعان کرد که رؤسای جمهور پیش از او در شکست دادن و متوقف کردن ایران ناکام مانده‌اند، در واقع به نبود راه‌حل این مشکل در آمریکا اعتراف کرد و وعده داد که بیکار نخواهد نشست.

۲ - به وضوح آمریکا امروز در منطقه با جایگاه امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) به عنوان رهبری مذهبی - سیاسی و پیشوایی دینی - انقلابی با مشروعیت و محبوبیت گسترده‌ در داخل و در بین ملت‌های منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا مواجه است با بیش از ۶۰ سال تجربه کارهای بزرگ و داشتن قدرت عبور ملت ایران و ملت‌های منطقه از بحران‌های سخت. این در حالی است که دیگر نفرت و انزجار از رئیس جمهور آمریکا به کشورهای ستمدیده در آفریقا و آسیا و آمریکای لاتین اختصاص نداشته و در قلب اروپا و ایالت‌های آمریکا هم روزبه‌روز در حال تزاید است.

۳- از طرفی آمریکا خود را با نیرویی بزرگ و مقتدر در منطقه به نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مواجه می‌بیند، نیرویی که در داخل ایران، اقتدار، اعتبار، امنیت و خدمت می‌آفریند و در خارج از ایران نیرویی نجات‌بخش، بی‌بدیل و اسطوره‌ای جلوه‌گر شده است. نیرویی نظامی که دوست و دشمن را به شگفتی وادار کرده و توان و قدرت بازدارندگی بالا، محبوبیت و انسانیت را توأمان به انحصار خویش درآورده و هر جایی که وارد شده با گشاده‌دستی همه تجربیات و امکاناتش را عرضه کرده و توانسته لشکرهایی زبده را بپروراند، همه اینها در حالی است که نیروهای نظامی، آمریکا و متحدانش را با موقعیت‌های ثابت و شناور فراوان در منطقه و پشتیبانی شدن با بودجه‌های هنگفتی که با فاصله بسیار در رده‌های اول جهانی است، از رویارویی مستقیم عاجز کرده است.

۴- براساس درک نادرست از سطح محبوبیت سپاه در میان ملت ایران و منطقه توسط ترامپ، او با عملیات روانی سطح پایینش می‌خواست که «سپاه» را به مشکل مرکزی شهروندان ایرانی تبدیل کند و بعد از کاهش موقعیت، دست و پای آن را ببندد؛ اما واکنش محکم دولت و ملت ایران، عمق جایگاه سپاه را مشخص کرد. انبوه جمعیت تشییع‌کنندگان یکی از فرماندهان باسابقه سپاه «سردار شهیدحسین همدانی» و عظمت تشییع‌کنندگان مشهدی، تهرانی، اصفهانی و نجف‌آبادی از پاسدار جوان سپاه «شهید محسن حججی»، می‌توانست معیار روشنی باشد برای بطلان درک ناشیانه سیستم حاکمه آمریکا، افسوس که این بار هم مانند همیشه از درک واقعیات عاجز ماندند؛ البته دیری نخواهد پایید که به موجب اقتدار و ابهت سپاه پرصلابت و هسته‌های مقاومت شکل گرفته در منطقه، آمریکا مجبور خواهد شد که تاوان این خطای فاحش را با ترک پایگاه‌های نظامی‌اش در منطقه و بازگرداندن نیروهایش پس دهد.

۵ - دونالد ترامپ به پشتوانه تیم امنیتی ـ سیاسی‌اش و با راهنمایی فرماندهان نظامی‌اش در این منطقه بر آن است تا با بازی با پرونده هسته‌ای و دستاویز قرار دادن ضمیمه برجام درباره مسائل نظامی ایران از جمله تسلیحات متعارف و بالستیک، پرونده‌ای تازه بگشاید و بازهم با اشتباه محاسباتی، تصور می‌کند که ایران با توجه به شرایط داخلی و تداوم محدودیت‌های تجارت خارجی، در شرایطی قرار گرفته که تشنه‌تر از گذشته به دنبال رفع موانع تجاری و بانکی حرکت کند و حاضر شود به برجام‌های ۲ و ۳ تن دهد؛ بنابراین درصدد برآمده تا با ایجاد فشار روانی بر جامعه ایران، میز مذاکره را مجدداً مهیا کند تا ایران حاضر شود به امید حل مشکلات داخلی‌اش از قدرت نفوذ منطقه‌ای‌ چشم‌پوشی کند و می‌خواهد با تحمیل محدودیت‌هایی در بُعد نظامی، ما را تحت رژیم خاص نظامی - امنیتی قرار دهد؛ به گونه‌ای که به قدرت پنجمی منطقه - پس از رژیم جعلی صهیونیستی، ترکیه، پاکستان و عربستان - تن دهیم.

۶- ادبیات سخیف و متناقض ترامپ به آن برمی‌گردد که او سخنگوی خشم و سرخوردگی همه سیاست‌های آمریکا و دوستان منطقه‌ای‌اش شده است. آمریکا سال‌هاست تلاش خود را برای فروپاشی جمهوری اسلامی ایران عرضه کرده‌؛ بنابراین صحبت‌های اخیر ترامپ برای حافظه ایرانیان به جز وجود تفاوت در الفاظ، چیز جدیدی نیست. پرواضح است که راهبرد آمریکا علیه ایران در همه ادوار و در تمامی دولت‌های آن تغییر رفتار و در نهایت براندازی نظام بوده است و در این خصوص لحظه‌ای بیکار ننشستند. حال چرا آمریکا تا این حد از ایران و ایرانی خشمگین است؟ ایالات متحده آمریکا نتوانست حکومت پهلوی را حفظ کند، با جنگ‌های داخلی، قومی و حمایت از منافقین کاری از پیش نبرد و با حمایت هشت ساله از صدام معدوم سرنگونی نظام را ندید، با اعمال تحریم فلج‌کننده، فروپاشی نظام واقع نشد. در این ۳۹ سال هرکاری می‌توانست انجام داد. گروهک تکفیری ـ تروریستی داعش را با هدف برهم زدن نظم جنوب‌ غرب آسیا خلق و با هزینه فراوان پشتیبانی کرد؛ اما نتیجه‌ای جز شکست برای خود و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌شان نداشت. در مقابل ایران روز‌به‌روز قوی‌تر شده و در منطقه به‌عنوان یک الگوی ستودنی و ناجی قدرتمند درخشیده است؛ بنابراین سخن امروز ایرانیان همان سخن پرمغز شهید مظلوم دکتر بهشتی است که فرمودند: به آمریکا بگویید از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

۷- البته در این میان خوش‌رقصی‌های ترامپ برای رژیم جعلی صهیونیستی و واپسین تلاش‌ها برای حفظ امنیت و موجودیت آن رژیم سفاک و همچنین در قدرشناسی از رژیم مفلوک و دیکتاتورمآب آل‌سعود به خاطر سرازیر کردن دلارهای نفتی‌اش به خزانه آمریکا آنقدر مضحک و نفرت‌برانگیز بوده که آبرویی برای او در میان طرفدارانش هم باقی نگذاشته است.

ما دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول انزجار و نفرت خویش را از یاوه‌سرایی‌های توهین‌آمیز و وقیحانه رئیس جمهور آمریکا که به عنوان محصول پرورش یافته تمدن غرب ظهور کرده، اعلام می‌داریم و ضمن سپاسگزاری از هوشیاری و انسجام ملت، وحدت کلمه مردم، حول محور ولایت و با بی‌اعتمادی کامل و بدون کمترین تبعیت از دشمن اصلی ایران اسلامی، شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار را همچون همیشه انتظار داریم.

در این بیانیه تصریح شده است: از ریاست محترم جمهور و همه مسئولان محترم ضمن سپاس از اعلام مواضع صریح و همسو، انتظار داریم تا با اتکای به ملت خویش با عزمی جزم به رفع مشکلات کشور و مردم اهتمام ورزند و با اجرای نسخه متعالی اقتصاد مقاومتی ضعف‌های اقتصادی کشور را به قدرت اقتصادی ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی بدل کرده و با تکمیل اضلاع قدرت نظام اسلامی، راه را برای تحقق سند چشم‌انداز و اسناد بالادستی و زمینه‌سازی تمدن نوین اسلامی هموار کنند تا دیگر دشمن خبیث نظام مقدس ما جرأت جسارت و توهین به ملت بزرگ ایران را به خود راه ندهد.

از نیروهای امنیتی و نظامی به خصوص از سپاه سرافراز می‌خواهیم همچون گذشته پرقدرت‌تر و جدی‌تر در افزایش توان خویش تلاش کنند و چنان رعب و وحشتی در دل دشمنان بیافرینند که جرئت ظلم و ستم به هیچ مظلومی را در دنیا به خودشان ندهند.

در این بیانیه اضافه شده است: از هموطنان کُرد و از مردم کردستان عراق می‌خواهیم که با هوشیاری خویش به نیت‌های پلید دشمنان انسانیت توجه کنند و در زمانی که بساط تکفیر و داعش در منطقه در حال ریشه‌کنی است فرصت تنفس را به فتنه‌آفرینانی که هدف نهایی‌شان تأمین امنیت اسرائیل غاصب است، ندهند.

از همه مسلمانان و انسان‌های آزاده جهان می‌خواهیم با دقت در رفتار کسانی که کم‌کم نقاب تزیین شده با شعارهای حقوق بشری و داعیه‌داری صلح، مبارزه با سلاح‌های کشتارجمعی و طرفداری از دموکراسی و حقوق ملت‌ها از چهره‌شان کنار زده می‌شود و با این حال هر روز برای طراحی فتنه‌های جدید و انجام ظلم‌های سیستماتیک علیه ملت‌های ستمدیده در راستای حفظ منافع زرسالاران و کمپانی‌های استعمارگر کوتاه نمی‌آیند، از هر فرصتی استفاده و مخالفت‌شان را با این رویه‌های ظالمانه ابراز کنند و در دفاع از مظلومان همت بورزند.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.