1399-04-17 11:39
638
0
69302
جای خالی دیگر نمایندگان گلستان؛

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس نامه سوال از رییس جمهور را امضا کرد

رمضانعلی سنگدوینی نماینده گرگان و آق قلا تنها نماینده استان گلستان بوده که تاکنون این نامه را امضا کرده است، باید منتظر ماند و دید که آیا نمایندگان دیگر گلستان به جمع امضاکنندگان این نامه می پیوندند یا خیر؟

به گزارش گلستان ما، نرخ ارز و کالاهای اساسی دیگر از حالت روزانه خارج شده و به ساعت رسیده به گونه ای که اگر وسیله ای را الان خرید نکنید مشخص نیست چه سرنوشتی برای انتخاب شما در ساعت های آینده رخ می دهد.

گرانی بازار ارز، تورم مسکن، کمبود برخی کالاها نشان از تورم افسارگسیخته و بی تدبیری دولت در برخی از مسئله ها است که این روزها نقش مجلس و نمایندگان را در بهبود وضعیت معیشتی مردم تعیین کننده تر کرده است.

روزهای گذشته مجلس یازدهم در پی مشکلات ایجاد شده در حوزه اقتصادی و معیشتی مردم طرح سوال از ریس جمهور را تقدیم هیات رییه مجلس کرد.

رمضانعلی سنگدوینی نماینده گرگان و آق قلا تنها نماینده استان گلستان بوده که تاکنون این نامه را امضا کرده است، باید منتظر ماند و دید که آیا نمایندگان دیگر گلستان به جمع امضاکنندگان این نامه می پیوندند یا خیر؟

برای طرح سؤال از رئیس جمهور به امضای یک چهارم نمایندگان نیاز است، مجلس در حال حاضر 276 نماینده دارد که حداقل امضاء برای طرح سوال، 69 عدد است.

متن کامل این طرح بدین شرح است:
بسمه تعالی
هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام

با عنایت به مفاد اصل 88 قانون اساسی و مواد 210 و 211 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدین وسیله سؤالات اینجانبان در پنج محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور محترم برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می‌گردد:

1. چرا و به چه دلیل قیمت‌های ارز خارجی به سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟

2. علت از هم‌گسیختگی اوضاع بازار مسکن، خودرو و تورم عجیب و غریب چندصد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی هفت سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟

3.در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پرروئی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل کند، حتی در حد عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس.

4 .قرار شد دولت به خاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا به واحدهای تولیدی و بخش‌های آسیب‌دیده وام اعطا کرده و کمک نماید. اما صدای اعتراض همه بخش‌ها بلند است. دولت در این زمینه چه کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟

5.از فروردین 97 که قیمت دلار دولتی 4 هزار و 200 تومان اعلام شد تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است؟ به چه کسانی داده شده و سرنوشت این دلارها چه شده است و چه تأثیری بر کنترل تورم داشته است؟

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.