1398-02-04 12:02
744
0
62782
رییس جهاد کشاورزی بندرگز پاسخ داد؛

کشاورزان خسارت دیده بندرگز به کجا مراجعه کنند ؟ / 2000 هکتار از اراضی بندرگز در سیل خسارت دیدند

مدتی است که در رسانه های ملی خبر از حمایت دولت از کشاورزان خسارت دیده است ولی خبری در بانک عامل کشاورزی شهرستان نیست و میگویند ما دستورالعملی دراینباره نداریم .

به گزارش گلستان ما به نقل از  کناره، در پی گزارشات مردمی از سردرگمی در دریافت حمایت دولت از سیل زدگان و پاسخ بانک کشاورزی مبنی بر " هیچ دستورالعملی برای ما نیامده " پیگیر موضوع شدیم.

با توجه به اینکه شهرستان بندرگز نسبت به آق قلا و گمیشان خسارت کمتری دیده ولی برخی کشاورزان در سیل اخیر خسارت دیده و بخشی از محصولشان نابود شده است.

عبدالهی رییس جهاد کشاورزی شهرستان بندرگز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: کشاورزان خسارت دیده با در دست داشتن سند زمین یا قراردادنامه به مراکز خدمات نوکنده و انزان شهرستان مراجعه کنند و بازرسان ما پس از پرونده سازی کارشناسی و به استان ارائه دهند.

وی افزود: کارشناسان پس از بازدید های میدانی و تخمین خسارت به کمیته های شهرستانی و استانی می فرستند و پس از تایید، وام بلاعوض یا تسهیلات کم بهره به کشاورزان تعلق می گیرد.

عبدالهی گفت: بندرگز 12 هزار و 500 هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که در سیل اخیر حدود 2000 هکتار از اراضی شهرستان خسارت دیده است .

شایعاتی شنیده شده که دادن خسارت بر حسب هکتار زمین باشد که کارشناسی و منطقی نیست ، مسوولان شهرستان پیگیر باشند زیرا مزارع شهرستان بندرگز به دلیل وسعت کم شهرستان و جمعیت عمدتا زیر یک هکتار هستند .

امیدواریم بروکراسی اداری و پرونده سازی و کارشناسی زحمت اضافه به دوش کشاورزان نباشد و این همه حمایت در حد حرف و دلگرمی کاذب و باعث سردرگمی و زحمت بیشتر کشاورزان نشود.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.