با حضور مسئولین در فرمانداری برگزار شد؛

جلسه پیگیری تاسیس مرکز شیمی درمانی در بندرگز

0
47925
549
1396-09-26 10:56

جلسه پیگیری تاسیس مرکز شیمی درمانی با حضور فرماندار، امام جمعه بندرگز، دکتر حزینی فوق تخصص خون، ایکولوژی و طب تسکینی و مدیر موسسه نیکوکاری بیماران خاص سرطانی، دکتر حسینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان، خیرین شهرستان و مدیران دستگاههای اجرائی مربوطه در فرمانداری بندرگز برگزار شد.

به گزارش گلستان ما به نقل از کناره، حسین احمدی فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به ضرورت بررسی و رفع مسائل و معضلات اجتماعی اظهار داشت: همه ما برای کاهش معضلات اجتماعی وظیفه بسیار مهم و حساسی بر عهده داریم .

وی رفع مشکلات اجتماعی جامعه را در گرو تلاش گسترده و همت مضاعف همه مردم و مسوولان دانست و افزود: مسائل و مشکلات اجتماعی مسائلی مدت دار هستند و باید رویکرد و نگاه ما نسبت به این موارد متفاوت و قابل ملاحظه باشد.

فرماندار بندرگز اظهار کرد: با توجه به نیاز جامعه و به عنوان یک امر فوریتی ضروری است در این اقدام خداپسندانه با نگاه همگانی و خیرخوانه و پیگیری های مستمر، تمام سعی و تلاش خود را ابتدا در راستای پیشگیری و سپس کاهش اثرات مشکلات اجتماعی بویژه در حوزه سلامت و بیماریهای خاص بکار گیریم و با ایجاد مرکز شیمی درمانی در شهر بندرگز در کاهش آلام بیماران ورفع مشکلات خانواده های آنان کمک نمائیم .

امام جمعه شهرستان بندرگز نیز با اشاره به وجود 43 بیمار در شهر بندرگز و تعداد 240 بیمار در حوزه غرب استان بر اصلاح سبک زندگی و تغذیه مردم تاکید نموده و تاسیس مرکز شیمی درمانی را بسیار حائز اهمیت و ضروری خواند.

حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: این حرکت خداپسندانه گامی در جهت رفع محرومیتهاست و همه باید در جهت اجرای کمپین مبارزه با سرطان و ارائه توصیه های بهداشتی به مردم شهرستان تلاش نمائیم و با موسسه خیریه نیکوکاری و همه کسانی که می توانند حمایت کنند، همکاری لازم را داشته باشیم .

 دکتر حزینی فوق تخصص خون و ایکولوژی با اعلام اینکه در استان گلستان تعداد 6 پزشک متخصص سرطان وجود دارد گفت: بیماران سرطانی در دوره درمان و پس از بیماری نیز باید از طریق مرکز طب تسکینی دوره نقاحت را بگذرانند و تکمیل مراحل مختلف درمان نیاز به حمایت مردم و خیرین خواهد داشت.

دکتر حسینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار داشت: در استان گلستان بالاترین مصرف شیمی درمانی را داریم و عامل اساسی آن نیز مصرف نامناسب داروهای شیمی درمانی می باشد.

وی افزود: با توجه به فضای موجود بیمارستان شهرستان ایجاد مرکز درمانی سرپایی شیمی درمانی در این شهر ضروری وحمایتهای لازم در این زمینه صورت می گیرد.

شایان ذکر است مقرر شد با توجه به حساسیت موضوع و نیاز شهرستان جلسات پیگیری با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی و بیمه درمانی استان، شهردار و شورای شهر و ... جهت ایجاد مرکز درمانی سرپایی شیمی درمانی ادامه یابد و کمیته ای متشکل از فرماندار، امام جمعه و ادارات و نهادهای شهرستان جهت راه اندازی ستاد کمپین مبارزه با سرطان تشکیل گردد .

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.