1401-08-27 06:56
82313
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان:

سارقان روشنایی در گلستان باعث خاموشی 90 کیلومتر راه شدند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان؛ طول راههای استحفاظی گلستان را 5 هزار و 250 کیلومتر بیان کرد و گفت: طی چند ماه اخیر حدود 90 کیلومتر از محورهای اصلی و شریانی استان بدلیل سرقت های مکرر کابل و ترانس های برق، خاموش شدند.

به گزارش گلستان ما، عادل مصدقی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه از 680 کیلومتر بزرگراه و راه شریانی و اصلی در استان 192 کیلومتر آن از امکان روشنایی بهره مند هستند، اظهار کرد: طی چند ماه اخیر حدود 90 کیلومتر از محورهای اصلی و شریانی استان بدلیل سرقت های مکرر کابل و ترانس های برق آنها، خاموش شدند.

وی افزود: برخی از محورهای اصلی و بزرگراهی خاموش شده طی این مدت؛ سه راهی کلاله، رضا آباد- آزادشهر، زینب آباد به رامیان، گردنه خوش ییلاق، گرگان- کردکوی در محدوده چالکی و شصت کلاته بوده که به جهت اهمیت ترافیکی آنها اصلاح ، ترمیم و ایجاد شده و یا در حال تکمیل هستند تا در زمستان به مشکل برنخوریم.

مصدقی با اشاره به تاثیر روشنایی جاده ها در کاهش حوادث جاده ای توضیح داد: از جمله راهکارهای جلوگیری از سرقت کابل، ترانس و پست برق محورها، نصب سیستم های خودنگهدار و اختصاص پیمانکار نگهداری برای حفاظت و برقراری روشنایی بوده است.

به گفته وی، این در حالی است که روشنایی محورهای برون شهری جزو الزامات اصلی قانون نگهداری راهها نیست اما به لحاظ افزایش امنیت ترافیکی جاده ها و بنا بر ضرورت و اولویت بندی، در مناطق مسکونی و نقاط پرتصادف بزرگراهها و محورهای اصلی و شریانی و نقاط مه گیر اجرا می شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.