1401-02-23 13:17
265
2
79979
استاندار گلستان:

روال عادی در بازار گلستان/ هیچ کمبودی وجود ندارد

استاندار گلستان با اشاره به روال عادی بازار استان گفت: در حوزه ذخیره کالاهای استراتژیک هیچ جای نگرانی نیست و به اندازه کافی کالاهایی که مشمول این طرح هستند در استان وجود دارد.

به گزارش گلستان ما، علی محمد زنگانه در اولین جلسه ستاد مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها با حضور دکتر پاپی زاده، معاون وزیر جهادکشاورزی اظهار کرد: قرارگاه شهید امانی در دو حوزه اقتصادی و اجتماعی و کمیته ها و کارگروه ها، به صورت کاملاً  شفاف و با تقسیم کار مشخص ایجاد شده و هدف این است که اجزای مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقناع سازی، امنیتی، انتظامی، اقتصادی بتوانند به صورت کاملاً هم افزا و هماهنگ در استان اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به شدت نیاز داریم که مردم را در خصوص مزایای اجرای این طرح در دراز مدت برای اقتصاد کشور، برای معیشت به خصوص مردمی که در دهک های پایین هستند آگاه کنیم.

استاندار گلستان بیان کرد: مردم باید بدانند، یارانه هایی که قبلاً پرداخت می شده، به گروههای هدف اصابت نمیکرده و افراد برخوردار و کمتر برخوردار به یک نسبت از آن استفاده می کردند، حتی افراد برخوردار بیشتر استفاده می کردند.

زنگانه ادامه داد: مثلا در حوزه انرژی، کسی که فاقد خوردرو است، از یارانه بنزین استفاده نمیکند اما فرد برخوردار، ممکن است چندین خودرو داشته باشد و از یارانه بیشتری استفاده می کند؛ همچنین در گاز، برق و ... از ظرفیت بیشتری استفاده می کند.

به گفته وی؛ اگر این یارانه، مستقیما به دهک های پایین پرداخت شود و افراد برخوردار، هزینه مصرف خود را به صورت واقعی بپردازند، اتفاق خوبی رخ می دهد و جلوگیری از اسراف و قاچاق، از مزایای آن است.

استاندار گلستان بیان کرد: رسانه ها، فضای مجازی، افراد ذی نفوذ و ... همه باید تلاش کنند تا این اقناع سازی اجتماعی انجام شود.

زنگانه با بیان اینکه از تمامی دستگاه ها خواسته شد با تمامی توان از مردم رفع ابهام کنند؛ گفت: کسانی که نسبت به عدم واریز کمک معیشتی سوال دارند می توانند هم از طریق درگاه اینترنتی و هم از طریق ارتباط با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رفع ابهام کنند.

وی گفت: تعزیرات حکومتی، صمت و جهاد کشاورزی باید اقدامات مربوط به تنظیم و نظارت بر بازار را با جدیت در دستور کار قرار دهند.

استاندار گلستان توضیح داد: امیدواریم این اصلاح اساسی در نظام اقتصادی کشور که باید زودتر از این اتفاق می افتاد، با کمک و همراهی مردم عزیز به شکل هرچه بهتر اجرا شود.

زنگانه مردم را به خویشتنداری و صبوری دعوت کرد و افزود: اطمینان می دهیم که رئیس جمهور، فردی صادق الوعد است و این در استان به ما اثبات شده است.

وی توضیح داد: در استان شاهد بودیم که پس از سفر رییس جمهور، علیرغم اینکه در پایان سال انجام شد، در شب عید نزدیک به ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نقد تصویب و به استان پرداخت شد که چنین تجربه ای در استان اصلا وجود نداشت و به پروژه های عمرانی تزریق شد و این نشان می دهد دولت به هریک از قول هایی می دهد عمل می کند.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.