1401-02-10 17:29
346
2
79800
معاون فرهنگی سپاه نینوا مطرح کرد

احیای گروه‌های سرود انقلابی مهم ترین هدف جریان فرهنگی انقلاب/ برگزیدگان جشنواره سرود فجر مشخص شدند

معاون فرهنگی سپاه نینوا؛ احیای گروه‌های سرود انقلابی را از مهمترین اهداف جریان فرهنگی انقلاب برشمرد و گفت: هدف از این جشنواره استعدادیابی و معرفی الگوهای برتر و ضریب دادن به کار گروه‌های سرود در فضای مجازی است.

به گزارش گلستان ما، سرهنگ عرفانی عصر امروز در آیین اختتامیه مرحله استانی جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر اظهار کرد: در پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس سرود نقش بی بدیل در افزایش شور و نشاط به جهت مبارزه با رژیم ستم شاهی و رژیم بعث داشت.

معاون فرهنگی سپاه نینوا خاطرنشان کرد: بعد از دوران دفاع مقدس این موضوع به تدریج افول پیدا می کند که شاید یک دلیلش این بود کارهای فرهنگی در حاشیه قرار گرفت.

وی افزود: در دوران شیوع کرونا شاهد این بودیم گروه های سرود در مناسبت های مختلف به میدان آمدند و ایفای نقش کردند که شور مضاعفی را به مردم هدیه کردند تا موج خوبی در دوران کرونا برای گروه های سرود شکل بگیرد.

عرفانی یادآورشد: هدف از این جشنواره استعدادیابی و معرفی الگوهای برتر و ضریب دادن به کار گروه های سرود در فضای مجازی شود تا موج دیگری برای این گروه های سرود در جامعه ایجاد شود.

دبیر جشنواره سرود فجر با اشاره به ارسال ۱۳۷ اثر تصریح کرد: با غربالگری صورت گرفته ۲۰گروه برتر در حسینیه عاشقان ثارالله گرگان با اجرای زنده نقش آفرینی کردند.

معاون فرهنگی سپاه نینوا با بیان اینکه ۱۰ گروه سرود برتر در مرحله استانی معرفی شدند، ابراز کرد: برای راه یابی به مسابقات کشوری گروه سرود با نغمه صباح از گرگان با آرای داوران به صورت مستقیم گرگان و گروه سرود آفاق از آزادشهر با رای مردمی به مرحله کشوری راه پیدا کرد.

عرفانی با اشاره به راه یابی گروه بازخوانی الزهرا گنبد به مسابقات گنبد، عنوان کرد: ۷۸ اثر بازخوانی، ۳۷ اثر تولیدی، ۷ آکاپلا و ۱۴اثر ایده پردازی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شدند.

وی گفت: گروه های سرود شناسایی شدند و پس از آموزش امیدواریم بتوانیم تا جریان خوبی از جوانان مومن انقلابی در عرصه هنر و انقلاب شاهد باشیم تا از نظر کمی و کیفی شاهد رشد باشیم.
انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.