1393-05-15 07:21
1286
0
588
رئیس جمهور وارد شهر کرد شد ؛

تسلیم قدرت‌های بزرگ نمی‌شویم/نرمش ذلیلانه ممنوع/ملت ایران در کنار مردم فلسطین، عراق و سوریه

رئیس‌جمهور در اجتماع مردمی در ورزشگاه انقلاب شهرکرد گفت: همانطور که مقام معظم رهبری بیان داشتند ما نرمش قهرمانانه خواهیم داشت و نرمش ذلیلانه و تسلیم در برابر قدرت‌های بزرگ ممنوع است.

به گزارش گلستان ما ؛ لحظاتی پیش و پس از قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید سخنرانی رئیس‌جمهور در ورزشگاه انقلاب شهرکرد آغاز شد.

دکتر حسن روحانی در جمع مردم استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: سلام و درود و تهیت بر مردم قهرمان و دلاور استان چهارمحال و بختیاری، سلام و درود بر ساکنان بام ایران، سلام و درود بر مردمی که تمدن این منطقه و تمدن بخش بزرگی از ایران را شکل داده‌اند.

وی افزود: اینجا سرزمین مردم دلاوری است که تاریخ سرزمین ما به ایثار و دلاوری و قهرمانی آن‌ها اتصال دارد.روحانی به نقش مردم چهارمحال و بختیاری در پیروزی جنبش مشروطیت که سرآغاز آزادی از استبداد و سرآغاز تمدن نوین در ایران بود اشاره کرد و افزود: دیروز سالروز امضای فرمان مشروطیت بود و کیست که نداند علما بزرگان، مجتهدین، مراجع، عشایر، ایلات و مردمان فداکار این سرزمین چه نقش بزرگی در این پیروزی بزرگ داشتند.

به عهدی که با مردم بسته‌ایم پایبندیم

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه بیش از 100 سال از زمان انقلاب مشروطیت می‌گذرد اما عشایر، ایلات و بزرگان و نخبگان سرزمین ما همان ویژگی ایستادگی در برابر استبداد و استعمار خارجی و حرکت در مسیر قانون‌گرایی و اخلاق را دارند، افزود: از استان‌هایی که سال گذشته برای تبلیغات انتخاب کرده‌ بودم استان چهارمحال و بختیاری بود و امروز نیز به این استان عزیز برگشته‌ام تا به شما بگویم به عهدی که سال گذشته و در سخنرانی خود مطرح کرده بودم وفادار هستم و پای آن ایستاده‌ام.

رئیس‌جمهور گفت: با کمک شما مردم در مسیر پیشرفت و تعالی به ویژه در استان بام ایران به پیش خواهیم رفت تا فقر و مشکلات از ایران به ویژه از این دیار بختیاری‌نشین رخت بربندد.

وی تصریح کرد:  وحدت، یکپارچگی و برادری راه تاریخی پیروزی ملت ایران است که خوشبختانه در این دیار در سرزمین طوایف گوناگون و عشایر بختیاری این ویژگی‌ها بسیار پررنگ است.

تسلیم قدرت‌های بزرگ نمی‌شویم/نرمش ذلیلانه ممنوع

رئیس هیئت دولت در ادامه صحبت‌های خود در جمع مردم استان چهارمحال و بختیاری در خصوص تحولات منطقه و جهان اظهار کرد: مردم ما همگام با مردم مظلوم عالم در کنار فلسطین، لبنان، سوریه و عراق بودند و هستند.

وی افزود: امروزه دولت افتخار می‌کند در مسائل مهم کشور گام‌های اولیه‌ای برداشته است، در زمینه‌های اقتصادی، سیاست خارجی، سیاست داخلی، فرهنگی و اجتماعی گام‌های روشن، آشکار و مشهودی به کمک شما مردم و توجه رهبری برداشته شده است.

روحانی بیان داشت: در سیاست خارجی شما دیدید که دولت در برابر کشورهایی که ظالمانه اموال مردم ایران را مسدود کرده بودند حداقل 7 میلیارد دلار را از چنگ آن‌ها خارج کرده و قدم‌های دیگر را این دولت با قدرت بر خواهد داشت.

رئیس‌جمهور گفت: همانطور که مقام معظم رهبری بیان داشتند ما نرمش قهرمانانه خواهیم داشت و نرمش ذلیلانه و تسلیم در برابر قدرت‌های بزرگ ممنوع است.

وی تصریح کرد: با منطق و استدلال حقوق ملت ایران را بازپس می‌گیریم و به حول قوه الهی به همه حقوق ملت ایران دست خواهیم یافت.

روحانی خاطرنشان کرد: در این دولت ثبات و آرامش خوبی در کشور وجود دارد، کسی برای خرید ارز خارجی و سکه حرص نمی‌ورزد و کسی آن‌ها را به عنوان ذخیره زیر تشک هدایت نمی‌کند.وی ادامه داد: ثبات و آرامش هم در مغازه‌ها، کالا، اجناس، ارز، بازار بورس، سکه و طلا به کمک شما مردم بازگشته است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه امروز سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به سمت ایران حرکت کرده‌اند، افزود: در استان چهارمحال و بختیاری تعدادی از طرح‌ها برای جذب سرمایه‌گذار در حال بررسی است که با بهره‌برداری از این طرح‌ها شاهد توسعه این استان خواهیم بود./فارس/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.