1398-04-17 10:41
267
0
64214

واکنش ترامپ به گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به گام دوم کاهش تعهدات برجامی کشورمان مدعی شده که بهتر است ایران مراقب باشد.

به گزارش گلستان ما، «دونالد ترامپ» در واکنش به تصمیم کشورمان مبنی بر افزایش سطح غنی سازی اورانیوم می‌گوید که ایران هرگز قادر به دستیابی به سلاح هسته‌ای نخواهد بود و در اظهارات درباره موضوع هسته‌ای به طور دقیق‌تری عمل کند.

ترامپ مدعی شده که بهتر است ایران مراقب باشد.

«سید عباس عراقچی»، رئیس ستاد اجرای برجام روز یکشنبه در نشستی خبری با اعلام خبر آغاز گام دوم کاهش تعهدات، خواستار اجرای خواسته‌های کشورمان براساس توافق هسته‌ای مانند بازگشت فروش نفت به قبل از خروج آمریکا از برجام شد.

ایران در نخستین مرحله از کاهش تعهدات برجامی خود میزان ذخایر اورانیوم غنی شده خود را از ۳۰۰ کیلوگرم افزایش داد که در پی آن آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در بیانیه‎ای عبور حجم اورانیوم ۳.۶۷ درصد غنی شده ایران از سقف ۳۰۰ کیلوگرم براساس توافق هسته‌ای را تایید کرد.

«مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا نیز در واکنش به گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران، در صفحه توییتر خود مدعی شده که این اقدام به تحریم و انزوای بیشتر منتهی خواهد شد.

عراقچی در اظهارات روز یکشنبه خود تصریح کرد: اقدامی که ایران در کاهش تعهدات خود در برجام انجام می‌دهد نقض برجام به حساب نمی‌آید چرا که از حق خودمان در برجام استفاده و درست طبق مواد ۲۶ و ۳۶ عمل می‌کنیم.

با این وجود «جرمی هانت»، وزیر خارجه انگلیسT ایران را به نقض توافق هسته‌ای متهم کرده و ابراز امیدواری کرده که توافق هسته‌ای پابرجا بماند./ خبر آنلاین

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.