1399-01-31 14:22
409
0
68259

هشدار نسبت به استفاده از ماسک‌های سیاه

استاد دانشگاه پزشکی اژه در خصوص ماسک‌های سیاه که مورد اقبال عمومی قرار گرفته است گفت: این ماسک‌ها که از آن به عنوان ماسک‌های نانو و قابل شستشو یاد می‌شود برای محافظت از ویروس کرونا مناسب نیست.

به گزارش گلستان ما، دکتر حسنو پولوکچو استاد دانشگاه پزشکی اژه در خصوص استفاده از ماسک‌های سیاه که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از سوی برخی از افراد مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: این ماسک‌ها که از آن به عنوان ماسک‌های نانو و قابل شستشو یاد می شود برای محافظت از ویروس کرونا مناسب نیست.

وی افزود: اگر از این ماسک‌ها برای تزئین و روی ماسک‌های جراحی استفاده شود منعی ندارد اما به خودی خود مانع ویروس نخواهد بود.

برخی کارخانه های ماسک سازی در دوره شیوع کرونا با این عنوان که این ماسک‌های قابل شستشو از جنس نانو بوده و قابلیت حفاظت از ویروس را دارند به فروش آنها اقدام کرده و در جامعه ترکیه نیز مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از دلایل اقبال به این ماسک، قابل شستشو بودن آن است.

این پزشک متخصص یادآور شد: این ماسک بخشی از صورت را پوشانده و بالای بینی خالی می ماند. همچنین در زمان نفس کشیدن سریع و عمیق عمل تنفس به سختی انجام می گیرد و ماسک به دهان و بینی می چسبد. قطرات آب نیز در این ماسک به راحتی نفوذ می کنند.

پولوکچو یادآور شد این ماسک‌ها تنها جنبه تزئینی داشته و برای محافظت از کرونا باید از ماسک‌های جراحی یا N95 که فیلتر دار هستند، استفاده کرد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.