1398-02-18 11:26
473
0
63080
در اقدامی تحسین برانگیز؛

نوجوان ورزشکار ایرانی، کاراته کای اسرائیلی را ضربه فنی کرد + عکس

واکنش جالب امیر حسین عرب پس از انصراف از مسابقه با نماینده رژیم صهونیستی در مسابقات جهانی کیوکشین، وی را ضربه فنی کرد!

به گزارش گلستان ما به نقل از پارس، امیر حسین عرب پسر ۱۶ ساله ای از سیرجان با تلاش های شبانه روز خرج شخصی خودش توانسته به مسابقات جهانی کیوکشین در بلغارستان راه پیدا کند و با پشت سرگذاشتن حریفانش فینالیست شود اما در لحظه آخر با اعتقاد شخصی اش به آرمان های انقلاب و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین ، بدون آنکه شخصی به او دستور ” باختن ” و … بدهد ، با تمام وجود از آرزوهایش دست می کشد و از از رقابت با نوجوان صهیونیست انصراف می دهد و با جملاتی که به او می گوید او را بیرون از تاتامی کاراته ضربه فنی می کند !

این عملکرد و نقل قولی از این نوجوان قهرمان بازتاب زیادی در فضای مجازی و بین کاربران داشت که در زیر یکی از این واکنش ها را مشاهده می کنید.

علی مرادخانی در توئیتی در این باره نوشت :

امیرحسین عرب اهل سیرجان ۱۶ سالشه و قهرمان کاراته

تو فینال مسابقات جهانی وقتی حاضر نشده با حریف اسرائیلی مبارزه کنه، حریف اسرائیلی بهش گفت:

این مدال طلا حق توئه، بیا بگیرش

امیرحسین هم جواب داد:

می‌خوای حقمو بدی؟ برو به مردمت بگو ۷۰ ساله حق یه ملت مظلوم رو خوردین، اگه راست می‌گید اونو بدین

امیر حسین عرب ؛ انصراف امیرحسن عرب از مسابقه با نماینده رژیم صهونیستی در مسابقات کاراته

این ماجرا فراتر از مدال طلاست؛ چیزی مثل تفاوت میان قهرمانی و پهلوانی. اینکه به خاطر مظلومیت یک ملت که سال‌هاست زیر فشار و گلوله و بمب و ظلم صهیونیست‌های غاصب هستند، از مدال بگذری و آرمان از مدال برایت ارجحیت داشته باشد از آن جنس اتفاقاتی است که در دنیا چنان که باید فهمیده نمی‌شود؛ همان طور که لابد هم روزگاران پوریای ولی نمی‌توانستند بفهمند دلیل شکست پوریای ولی در برابر حریف هندی‌اش چه بود؛ حریفی که مادرش داشت برای پیروزی او دعا می‌کرد و پوریا این دعای مادرانه را پیش از مسابقه شنیده بود.

امیر حسین عرب ؛ انصراف امیرحسن عرب از مسابقه با نماینده رژیم صهونیستی در مسابقات کاراته

ولی چندسالی است که گستره این رویارویی فراتر رفته و نوجوانان هم وارد این ماجرا شده‌اند؛ نوجوانانی که شاید به اقتضای سن و سال خود درک کاملی از وقایع سیاسی بین‌المللی ندارند، ولی تصمیماتی می‌گیرند که همه مردم حیرت زده می‌شوند، تصمیمات سختی که منجر به پیروزی‌های بزرگ شده است و با افتخار آنها را می‌توان بزرگمردان ایران خطاب کرد.

این بار امیر حسین  نوجوانی ۱۶ ساله از سیرجان خبرساز شده است، نوجوانی که با پول شخصی خود به مسابقات بین المللی اعزام شده و در رقابتی سنگین با شکست سه حریف از روسیه، بلغارستان و ترکیه به فینال رسیده و در فینال به حریفی از رژیم صهیونیستی برخورد کرده و بی درنگ در کوتاه‌ترین زمان و حتی بدون مشورت با بزرگترها، تصمیم گرفته در برابر حریف صهیونیست قرار نگیرد و به مقام دوم مسابقات بسنده کرده است.

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.