1398-04-12 12:27
536
0
64147
بررسی آخرین وضعیت رهبر شیعیان نیجریه؛

شیخ زکزاکی در بازداشت است و اجازه درمان ندارد/ مسمومیت درحال پیشرفت است و شاید شیخ به کما برود

سیدنادر مصطفوی با اشاره به آخرین وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی گفت: ترکش های موجود در بدن شیخ زکزاکی که در حملات گذشته به وی به جا مانده است، موجب مسمومیت شیخ شده است.

به گزارش گلستان ما ؛ «سیدنادر مصطفوی» یکی از اعضای تیم درمان شیخ زکزاکی در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به آخرین وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی اظهار داشت: با توجه به گزارش واصله شیخ زکزاکی بیمار است و به مشکلات جسمانی متعددی اعم از بینایی، ستون فقرات و بیماری های داخلی مثل کبد و... مبتلا و موضوع درمان مسمومیت وی با بنده است.

وی تصریح کرد: ظاهراً مسمومیت شیخ زکزاکی مربوط به گلوله ها و ترکش های متعددی است که در حملات گذشته در تن وی بجا مانده است و این که این ترکش ها هنوز در بدن او وجود دارد و امکان خارج کردن خیلی از این ترکش ها وجود ندارد.

این پزشک خاطر نشان کرد: ترکش های موجود در بدن شیخ زکزاکی به تدریج سرب را جذب و وارد خون می کند؛ سطوحی از سرب موجود در بدن شیخ زکزاکی که به من گزارش کرده اند، بسیار خطرناک است؛ در اولین گزارش سطح سرب موجود در بدن شیخ زگزاکی 171 واحد و بعد از 3 هفته این سطح به 234  افزایش پیدا کرده است که بنده این سطح از سرب را در دوران کاری خود ندیده ام و شاید این سطح از سرب با زندگی منافات داشته باشد و خیلی خطرناک است.

مصطفوی در تصریح سطح سرب موجود در خون شیخ زکزاکی گفت: اگر سرب موجود در خون اطفال بالای 5 واحد باشد، می تواند باعث کاهش ضریب هوشی کودک در تمام عمر شود؛ حالا شما فکر کنید یک شخص سطح سربی خونش 234 واحد باشد.

وی با بیان اینکه این سطح از سرب موجب اختلالات جسمانی در شیخ زکزاکی شده است بیان داشت: دختر شیخ زکزاکی هم شرح حال معمولی از وی ارائه کرده است که دچار خواب آلودگی و گیچی و همچنین دچار کاهش توان عضلانی اندام ها است که همه این ها می تواند به بالارفتن سطح سرب مرتبط باشد.

این پزشک افزود: شیخ زکزاکی با این سطح سرب نیازمند درمان فوری با ضد سرب است که باید در این خصوص پادزهر ضد سرب را دریافت تا سرب اضافی دفع شود.

مصطفوی در پاسخ به این سوال که "آیا شیخ زکزاکی تحت درمان است؟" گفت: از وضعیت فعلی وی اطلاع ندارم اما آن چه که به من گزارش شده است خیر؛ ظاهراً وی در بازداشت است و اجازه درمان یا وارد شدن تیم های پزشکی را نمی دهند.

وی با بیان این که بحث مسمومیت شیخ زکزاکی با بنده است اشاره کرد: یکی از چشمان شیخ زکزاکی که قبلا تخلیه شده است و درحال حاضر فشار چشم دوم هم بالا رفته است که می تواند موجب نابینایی او شود.

مصطفوی در پایان گفت: با توجه به این که «بیلی روبین» خون وی بالاست و عملاً کبد او خوب کار نمی کند و از همه مهم تر آن قسمتی که مربوط به من است مسمومیت با سرب است که این مسمویت هم درحال پیشرفت است که می تواند این خواب آلودگی را به کاهش سطح هوشیاری تبدیل کند و مرتب عمیق تر هم شود و حتی می تواند تبدیل به کما شده و تشنج اتفاق بیافتد و در خیلی از این مراحل حتی اگر درمان انجام شود برگشت اتفاق نمی افتد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.