1397-11-27 10:35
274
0
61203
سی‎ان‎ان در یادداشتی بررسی کرد؛

شکاف میان واشنگتن و بروکسل در نشست ورشو/نشست مهم سوچی برای رقم زدن آینده سوریه

پایگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی به نشست ورشو پرداخته و از عدم موفقیت دولت آمریکا در رسیدن به اهداف خود در همراه کردن کشور‌های جهان با موضوع خصمانه خود علیه ایران می‌گوید.

به گزارش گلستان ما به نقل از راه دانا، پایگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان در یادداشتی به قلم «فریدا گیتس» می‌نویسد: آمریکا در کنفرانس امنیتی درباره امنیت خاورمیانه بار دیگر یک شوی دیپلماتیک بزرگ به راه انداخت و سعی کرد تا حمایت کشور‌ها از موضع خضمانه دولت ترامپ در برابر ایران را جلب کند.

گتیس می‌گوید: یا این وجود به جای جمع آوری کردن متحدان خود به یک دلیل مشترک، دولت ترامپ تنها شکاف میان آمریکا و متحدان اروپاییش را برملا کرد و به طور ناشیانه‌ای نکات توافق درباره ایران را آشکار کرد.

وی می‎افزاید: بیش از ۶۰ کشور در این نشست حضور داشتند، اما این رقم به تنهایی یک موفقیت دیپلماتیک به حساب نمی‌آید و ذکر این نکته بسیار مهم است که متحدان آمریکایی در ناتو مانند فرانسه و آلمان تنها مقامات سطح پایینی به این نشست فرستادند.

این شبکه خبری آمریکایی در بخش دیگری به نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در شهر سوچی اشاره کرده و می‌نویسد: همزمان با نشست ورشو، مسکو میزبان گروهی صمیمی‌تر بود که در آن ایران، روسیه و ترکیه درباره آینده روسیه رایزنی کردند.

گتیس می‌گوید: نشست سوچی می‌تواند تنش واشنگتن و اروپا را بیشتر کند، مقامات اروپایی تصمیم ترامپ مبنی بر خروج ناگهانی از سوریه را مورد انتقاد قرار می‌دهند؛ تصمیم که می‌تواند دست ایران، روسیه و ترکیه را برای رقم زدن آینده سوریه بازتر می‌گذارد.

وی در پایان نوشت: بدتر از این، «مایک پنس» در اقدامی غیر دیپلماتیک متحدان اروپایی را به دلیل پیروی نکردن آن‌ها از آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای هدف طعنه و زخم زبان‌های خود قرار داد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.