مدیرکل آموزش و پرورش گلستان:

۱۷ مدرسه جدید در شهرستان‌های سیل‌زده گلستان احداث می‌شود

0
65462
108
1398-06-23 15:27

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به آغاز ساخت ۱۷ مدرسه در شهرستان‌های سیل‌زده استان گفت: از ۲۴ مدرسه‌ای که در سیل اخیر تخریب شد کار ساخت ۱۷ مدرسه آغاز شده که تا ابتدای مهرماه ۱۱ مدرسه ۳ کلاسه تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

به گزارش گلستان ما به نقل از تسنیم، احسان گوهری‌راد ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت بازسازی و نوسازی مدارس در مناطق سیل‌زده استان اظهار داشت: در ابتدای مهرماه مشکلی برای حضور دانش‌آموزان بر سر کلاس‌های درس در شهرستان‌های سیل‌زده نداریم.

وی با یادآوری خسارت سیل به 326 مدرسه در شهرستان‌های مختلف استان گفت: 302 مدرسه در شهرستان‌های سیل‌زده به‌ویژه آق‌قلا، گمیشان، گنبدکاووس، مینودشت و غیره دچار خسارت شده بودند که با استفاده از ظرفیت خیران، گروه‌های جهادی، نوسازی مدارس، بسیج سازندگی و غیره کار تعمیر این واحدهای آموزشی همچنان ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: تاکنون تعمیر 211 مدرسه در مناطق سیل‌زده استان به اتمام رسیده و کار تعمیر 91 مدرسه نیز تا آخر شهریورماه به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به آغاز ساخت 17 مدرسه در شهرستان‌های سیل‌زده استان گفت: از 24 مدرسه‌ای  که در سیل اخیر تخریب شد کار ساخت 17 مدرسه آغاز شده است که تا ابتدای مهرماه 11 مدرسه 3 کلاسه تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

گوهری‌راد ادامه داد: برخی مدارس نیز در قالب پروژه‌های 24 کلاسه پیش‌بینی شده است که کار ساخت آنها یک‌سال زمان نیاز دارد.

وی گفت: امکان اتمام ساخت برخی از مدارس بزرگ در مناطق سیل‌زده تا ابتدای مهرماه امسال وجود ندارد و برای اینکه مشکلی برای تحصیل دانش‌آموزان نداشته باشیم برخی از مدارس این شهرستان‌ها دو شیفت می‌شوند.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.