1399-05-14 14:22
141
0
69731

فرصت یک‌ماهه رئیس کل دادگستری گلستان برای تعیین تکلیف زندانیان مهریه

رئیس کل دادگستری گلستان از قضات خواست درخواست‌های اعسار را بپذیرند و با استفاده از سازوکارهای قانونی اجازه ندهند افراد برای مهریه راهی زندان شوند.

به گزارش گلستان ما، هادی هاشیان در بازدید از پیش اعلام‌نشده از شهرستان گالیکش در جمع قضات با تاکید بر تغییر نگاه به موضوع حبس اظهار کرد: مجازات‌های جایگزین حبس برای کسانی که سابقه‌دار نیستند و جرایم سبک مرتکب شده‌اند در قانون پیش‌بینی شده و امیدواریم قضات ما از این ظرفیت‌ها بیشتر استفاده کنند.

* قضات با استفاده از سازوکارهای قانونی اجازه ندهند افراد برای مهریه راهی زندان شوند

وی به افزایش قیمت سکه در ماه‌های اخیر هم اشاره کرد و از قضات محاکم حقوقی خواست درخواست‌های اعسار را بپذیرند و با استفاده از سازوکارهای قانونی اجازه ندهند افراد برای مهریه راهی زندان شوند.

هاشمیان افزود: خوشبختانه باهمکاری خوب محاکم، تعداد زندانیان مهریه در استان کاهش یافته است اما همین تعداد اندک زندانیان مهریه هم باید زودتر تعیین تکلیف شوند.

جلوگیری از دست‌اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی در دستور کار ویژه قوه قضاییه قرار دارد/ دادستان‌های شهرستان باید واحدهای تولید را رصد و در صورت بروز مشکل آن را رفع کنند

رئیس کل دادگستری گلستان به اهمیت منابع طبیعی به ویژه پارک ملی گلستان در شهرستان گالیکش هم اشاره کرد و گفت: جلوگیری از دست‌اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی در دستور کار ویژه قوه قضاییه قرار دارد و دادستان‌ها به عنوان مدعی‌العموم باید به این بخش توجه ویژه داشته باشند.

کمک به رونق تولیدمحور دیگر سخنان رئیس کل دادگستری گلستان در بازدید امروز بود.

هاشمیان گفت: روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها در شهرستان‌ها باید واحدهای تولیدی را رصد و در صورت بروز مشکل از ظرفیت‌های دستگاه قضایی برای رفع موانع تولید استفاده کنند.

رفتار مناسب با مردم، پاسخگویی به مراجعان، رسیدگی دقیق و سریع به پرونده‌ها از دیگر مواردی بود که رئیس کل در این بازرسی سرزده به قضات و کارکنان تاکید کرد.

رئیس کل در بازرسی سرزده امروز با مراجعان به شعب محاکم گالیکش هم گفت‌وگو کرد و مشکلات  آنان را بررسی و دستور رسیدگی داد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.