رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گلستان:

سنجش و غربالگری برای دانش‌آموزان پایه اول دبستان الزامی است

1398-03-27 18:03
335
0
63931

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گلستان از ضرورت سنجش و غربالگری دانش‌آموزان پایه اول دبستان در استان خبر داد.

به گزارش گلستان ما، عباس خانعلی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: سنجش و غربالگری برای دانش‌آموزانی که در پایه اول دبستان ثبت‌نام کردند الزامی است.

وی تصریح کرد: غربالگری و سنجش دانش‌آموزان از اول تیرماه سال جاری آغاز خواهد شد و دانش‌آموزانی که از تاریخ 18 خرداد ماه جاری در مدرسه ثبت‌نام کردند می‌توانند از همان مکان نوبت غربالگری را دریافت کنند و سپس سنجش از اول تیرماه آغاز خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گلستان ابراز کرد: ارزیابی شنوایی، بینایی، تست رنگ و تست گفتار دانش‌آموزان در سنجش و غربالگری دانش‌آموزان سنجیده خواهد شد و همچنین آمادگی وضعیت تحصیلی بچه‌ها نیز در این سنجش ارزیابی می‌شود.

خانعلی خاطرنشان کرد: 21 پایگاه سنجش در استان گلستان در سال جاری فعال شده است و این در حالی است که در سال گذشته تعداد پایگاه‌های سنجش و غربالگری در استان گلستان 18 مورد بود.

وی اظهار کرد: سنجش و غربالگری دانش‌آموزان پایه اول دبستان از اول تیرماه آغاز و تا تاریخ 24 مردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت و امکان تمدید سنجش و غربالگری این دانش‌آموزان در سال جاری بسیار کم است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گلستان با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان پایه اول دبستان نسبت به سنجش و غربالگری اقدام کنند، اذعان کرد: دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی که سنجش و غربالگری را انجام ندهد از امتحانات پایان ترم محروم خواهند شد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.