مدیرکل آموزش و پرورش گلستان:

جاماندگان برای ثبت سفارش کتب درسی اقدام کنند/تخصیص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای خرید کتاب دانش آموزان سیل زده

0
65490
137
1398-06-25 12:59

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: دانش آموزان جامانده تا پایان شریور برای ثبت سقارش کتب درسی اقدام کنند.

به گزارش گلستان ما؛ احسان گوهری راد امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد:  توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دوره اول متوسطه از طریق کتاب فروشی‌های سراسر کشور آغاز شده است.

وی افزود: توزیع کتب دانش آموزان دوره ابتدایی و دوره دوم متوسطه توسط آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد : متاسفانه هنوز 3 درصد از دانش آموزان گلستانی در سامانه ثبت سفارش و توزیع کتاب درسی ثبت نام نکرده اند که باید هر چه سریع تر با مراجعه به سامانه مربوطه این کار را انجام دهند زیرا وزارت آموزش و پرورش براساس آمار ثبت نام دانش آموزان در این سامانه، کتب درسی را در اختیار استان قرار می دهد.

وی اضافه کرد: این چندروز پایانی شهریور، فرصت مجددی برای دانش‌آموزان جامانده فراهم شده است تا بتوانند سفارش خود را ثبت کنند

مشکل کسری کتب درسی نداریم

این مقام مسئول ادامه داد: خوشبختانه امسال مشکل کسری کتب درسی نداریم و مدارس آماده اند تا در ابتدای مهرماه کتب درسی دانش آموزان را به آنها تحویل نمایند.

وی در خصوص قیمت کتب درسی گفت: کتاب های درسی دانش آموزان ابتدایی از 16 هزار تومان شروع می شود و در مقاطع دیگر این قیمت با توجه به تعداد کتاب ها متغیر و بیشتر است.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در ادامه گفت: امسال آموزش و پرورش گلستان 200 میلیون تومان برای تخفیف کتب درسی دانش آموزان سیل زده شهرستان های آق قلا، گمیشان و گنبدکاووس اختصاص داده است که این تخفیف، بنابر تشخیص مدیر آموزش و پرورش شهرستان و مدیر مدرسه، تنها برای دانش آموزان محروم آسیب دیده از سیل لحاظ خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.